Işık açıkladı: AKP’nin hedefi 583 bin 405

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP genel merkezi tarafından belirlenen 11 kişilik milletvekili aday listesi görücüye çıktı. Tanıtım gecesinde AKP...

7 Haziran genel seçimleri öncesinde AKP genel merkezi tarafından belirlenen 11 kişilik milletvekili aday listesi görücüye çıktı. Tanıtım gecesinde AKP’nin 7 Haziran genel seçimlerindeki oy hedefinin 583 bin 405 olduğu açıklandı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından açıklanan oranlara göre ilçelerdeki sonuç beklentileri ise şöyle açık: İzmit; 105 bin 445, Körfez; 47 bin 112, Gölcük; 49 bin 143, Derince; 43 bin 45, Kartepe; 38 bin 183, Kandıra; 17 bin 631, Başiskele; 31 bin 689, Gebze; 120 bin 532, Darıca; 60 bin 298, Dilovası; 14 bin 347, Çayırova; 37 bin 368 ve Karamürsel; 18 bin 610.

 

AKP'de milletvekili aday tanıtım programı Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. Programa Bakan Fikri Işık’ın yanı sıra eski Bakan Nihat Ergün, Kocaeli Milletvekili Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül, AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, belediye başkanları, milletvekili adayları katıldı. Ayrıca milletvekili aday adaylarından bazıları da programa katılım sağladı. Aday tanıtım programında konuşan Bakan Işık, her ilçe için belirlenen oy hedeflerini açıkladı.

 

STK’LAR KATILDI

STK’lar adına da tanıtım etkinliğinde Esnaf Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, Pazarcılar Odası Başkanı Ahmet Serim, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Faruk Demir, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok, GKD Başkanı Sedat Köse, Hizmet-İş Şube Başkanı İdris Ersoy, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, Fırıncılar Odası Başkanı Ali Sarı ve bazı muhtarlar hazır bulundu.

 

MUHALEFETE GÖNDERME

Programın açılışında konuşan AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, 73 aday adayı arasından 11 ismin belirlendiğini dile getirdi. Kalan sürede hedefe varmak için çalışacaklarını dile getiren il başkanı Ceyhan, “CHP, MHP ve HDP sahada değil. Gazeteler sayesinde muhalefet yapabiliyorlar. CHP adaylarını tanıtamazken, MHP ise 500 kişiyle tanıtım yapıyor. Hedeflerimize ulaşmak için çalışacağız. Bu seçim sadece bu ülke için değil mazlumlar içindir” dedi.

 

TEKLİF GELMEDİ

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Ben lafa değil hizmete bakarım. Halkımız buna bakmaktadır. Halkımız hizmet edeni unutmamaktadır” dedi. Bilim, Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün de, “Partiyi kurduğumuz arkadaşlarımızla birlikte milletvekilliği yapma imkanımız oldu. Fikri Bey bakanlık yapıyor. Şemsettin Ceyhan il başkanı oldu. Sibel Gönül kadın kolları genel başkanı oldu. 4’üncü iktidar dönemini yaşamak istiyoruz. AKP’ye olan ihtiyaç devam etmektedir. Temiz siyasetimiz devam edecektir. Son 13 yılda ülkemiz çok ilerledi” dedi.

 

3 DÖNEM KURALI

Bilim Merkezi’nin Kocaeli’ye hayırlı olmasını da dileyen Ergün, ileri teknoloji ile üretim yapılmasının önemine değindi. 3 dönem sınırlaması hakkında da konuşan Ergün, “AK Parti kişilere bağlı bir siyasi hareket değildir. Birilerinin partilerin başında çöreklenmesini engellemek için bu sınırlama konuldu. Kurumsallaşan bir partiyiz. Hedef ve ideallerimiz var. Başarılan tesadüf olmadığını 7 Haziran’da göstermeliyiz” dedi. AKP Kadın Kolları Genel Başkanı Sibel Gönül, Kocaeli’ye yapılan yatırımların 17 milyar dolar seviyesinde olduğunu söyledi.

 

ÇANAKKALE RUHU

Son olarak konuşan ve teşkilatın birlik ve bütünlüğü karşısında büyük gurur duyduğunu dile getiren Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, partilileri selamladı. Çanakkale zaferinin 100. yılını kutladıklarını dile getiren Işık, “Çanakkale büyük bir destek. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Türkiye olarak bizim yolumuzu aydınlatan Çanakkale ruhudur. Eğer bu millet Çanakkale ruhuna sahip olmasaydı, 2002 yılının karanlığından bugünün aydınlığına ulaşamazdı” dedi.

 

BU NOKTAYA GELİNMEZDİ

2002 yılındaki Türkiye’nin unutulmadığını dile getiren Işık, şöyle konuştu: “Ülke ekonomik krizle karışmıştı. Deprem için gönderilen paralar, memur ve emekli maaşlarına aktarılmış. IMF 500 milyon dolar para vermese, maaşlar ödenemiyor. Öyle bir durumda, ülkenin Başbakanı gitmiş Amerikan başkanının karşısında adeta hazır olda bekliyor. Demokrasi ve ekonomi düşük düzeyde, iç politika, dış odaklara bağlı durumda. Böyle bir ortamda iktidarı devralan AK Parti ve kadroları Çanakkale ruhuna sahip olmasaydı, bugün geldiğimiz noktaya gelemezdik.”

 

YENİ ANAYASA

AKP döneminde Türkiye’deki demokrasinin geliştiğini dile getiren Işık, “Biz bu düzeyi yeterli görmüyoruz. İleri demokrasiyi hedefliyoruz. Artık hem temsilde adaleti hem de yönetimde iktidarı sağlayan güçlü bir Başkanlık Sistemi istiyoruz. Önümüzdeki 7 Haziran seçimleri ile Türkiye, Başkanlık Sistemi’ne geçecek. Bunun için de yeni bir anayasa gerekiyor. Mevcut anayasadan kurtulmalıyız” dedi. Işık sözlerini şöyle tamamladı:

 

“7 HAZİRAN MİLAT OLACAK”

“Biz Türkiye’yi borcundan kurtarıp, IMF’ye borç verecek düzeye getirdik. Ülkemiz namerde muhtaç olmaktan kurtuldu. Hazinemizde 125 milyar dolar para var. Bu para birilerinin ağzını sulandırıyor. Muhalefetin seçim vaatlerine bakar mısınız? 150 ile 180 milyar dolar arasında bir vaat. Ciddiye alınmaması gerekiyor. Ciddiye alınması gereken ise CHP’nin vaatlerini doğru göstermeye çalışan medya organlarıdır.”

 

ÇÖZÜM SÜRECİ KONUSU

“Biz yeni Türkiye'yi adalet, daima kalkınma diyerek inşa etmeye devam edeceğiz. Çözüm sürecini adım adım sonuca ulaştıracağız. Artık bu ülkede silahlar gömülsün, kimse ağlamasın istiyoruz. Bazıları bu süreci sonuçlandırmamak için ellerinden geleni yapıyor. Ama biz buna da izin vermeyeceğiz. 7 Haziran yeni Türkiye ve 2023 hedeflerimiz için milattır. Bize karşı duranları teşkilatımızın gücü ile def edeceğiz” dedi.Serkan BORLAK

25 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR