Ülkücüler sokağa indi

3 Mayıs Türkçülük Günü’nde Ülkü Ocakları tarafından yürüyüş düzenlendi. Merkez Bankası’ndan Sabri Yalım Parkı’na kadar devam eden yürüyüşte Ülkücüler...

BÜYÜT

3 Mayıs Türkçülük Günü’nde Ülkü Ocakları tarafından yürüyüş düzenlendi. Merkez Bankası’ndan Sabri Yalım Parkı’na kadar devam eden yürüyüşte Ülkücüler gövde gösterisi yaptılar.

Ülkücüler 3 Mayıs Türkçülük Günü’nü kutladı. Merkez Bankası önünde bir araya gelen Ülkücüler sloganlar eşliğinde Sabri Yalım Parkı’na yürüdüler. Atılan sloganlarda Ülkücü hareketin engellenemeyeceği belirtilirken, yürüyüş sonunda Ülkücü yemini edildi. Sabri Yalım Parkı’nda açıklama yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Ramazan Çakırca “Birliğin, bütünlüğün, mücadelemin, acının, tüm zorluklara rağmen dik duruşun adıdır 3 Mayıs…” dedi.

3 MAYIS’IN ÖNEMİ
Çakırca “68 yıl öncesinde, Orhun'da yayınlanan; Komünistlerin artan faaliyetlerinin anlatıldı ve bunlara engel olamadığı için devrin Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel'i istifaya çağıran açık mektubu sebebi ile ilk iş olarak görevine son verildi. Sonrasında ise, Sabahattin Ali tarafından hakkında açılan dava ve bunu protesto etmek için toplanan Türkçü gençlerin, nümayişi neticesinde 3 Mayıs 1944 olayları vuku buldu” dedi.

MASAYA OTURMADI
Nihal Atsız’ın yaşadıklarını anlatan Çakırca “Nihal Atsız, dergilerinde yayınladığı makalelerinde, Türkiye aleyhindeki yıkıcı ve bölücü faaliyetleri ifşa etmeye ve bu yüzden de sorunlar yaşamaya hep devam ediyor. Özellikle doğu ve güneydoğu bölgelerimizde, baş gösteren Kızıl Kürtçü hareketler hakkında yazdığı ağır yazılar üzerine anarşistlerin kışkırtmaları ile hakkında tahkikat açıldı, mahkemeye verildi ve 15 ay mahkumiyet yedi. Atsız, önüne konan bunca set ve yaşadığı onca acıya rağmen, dava adamlığından asla feragat etmiyor. Tek bir sözünü bile yumuşatmıyor, başına bu sorunları açanlarla çözüm masasına oturmuyor, Kürşad gibi, ölen ama yenilmeyen, eğilmez ruhların simgesi oluyor” şeklinde konuştu. Çakırca konuşmasının son bölümünde Ülkücülerin 3 Mayıs 1944 ruhuna sahip olduğunu bunu hiçbir zaman kaybetmediklerini belirtti.

04 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR