AKP’li Şeker, belediye başkanlarını fırçaladı!

Şeker, “Biz büyük hizmetleri anlatırken, çöp sorunundan söz eden vatandaşa yarın nasıl gideceğiz?” dedi.   AKP’nin il danışma meclisinde konuşan Mil...

Şeker, “Biz büyük hizmetleri anlatırken, çöp sorunundan söz eden vatandaşa yarın nasıl gideceğiz?” dedi.

 

AKP’nin il danışma meclisinde konuşan Milletvekili İlyas Şeker, vatandaşın gündemi ile kendilerinin gündeminin farklı olduğuna dikkati çekti. Belediye başkanlarına seslenen Şeker “Milletvekili adayı olarak sahada dolaşırken biz köprüden söz ederken vatandaş evinin önünde ki kaldırım taşından bahsetti. Biz havaalanından bahsederken vatandaş belediye otobüslerinin eksiklerinden bahsetti. Biz Merkez Bankasından söz ederken vatandaş asgari ücretten bahsetti. Bizim gündemimiz farklı vatandaşın gündemi çok daha farklı” açıklamasında bulundu.

 

AKP il teşkilatının 80’inci danışma meclisi toplantısı önceki akşam Antikkapı Restoran’da yapıldı. Danışma meclisine il başkanı Şemsettin Ceyhan, milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Cemalettin Kaflı, Mehmet Akif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe başkanları, belediye başkanları ve partililer katıldı. Antikkapı dışında polis ekipleri tarafından geniş güvenlik önlemi alındı. Danışma meclisine gelenler x-ray cihazından geçerek toplantı salonuna alındılar.

 

SORUMLU MUHALEFET

Danışma meclisinin açılışını il başkanı Şemsettin Ceyhan yaptı. Seçim sürecinden söz eden Ceyhan, “Cuma günü takvim belirlenecek. Yol haritasına göre hareket edeceğiz. İl başkanlığı olarak aday adaylarımızı parti binasında kabul edeceğiz. 15 Eylül’de listelerin açıklanması bekleniyor. Bizden duymadığınız hiçbir şeye kulak asmayın. Koalisyon görüşmelerinde sorumluluk alan bizdik. AK Parti, HDP’nin bakanlık almaması için uğraştı. Şimdi 3 bakan kabinede yer alacak. Sorumluları CHP ve MHP’dir” dedi.

 

80’Lİ YILLARDA KALDILAR

MHP’ye seslenen il başkanı Ceyhan, “Ey MHP, terörle mücadele ederken değil de ne zaman yanımızda olacaksın. Şehit kanından oy devşirmek 80’li yıllarda kaldı. Terör karşısında duranı millet bilmektedir. Millet CHP ve MHP’ye istedikleri tokadı vuracaktır. Terör sürecinde AKP olarak milli birlik ve beraberliği için çalışıyoruz. CHP ise hiçbir zaman PKK’ya terörist dememiştir. Süreçte yaşananları her yerde anlatacağız” diye konuştu.

 

KARAOSMANOĞLU DA KONUŞTU

Gençlik ve kadın kolları başkanları, Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran ve Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel’in sunumunun ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Sümeyye Erdoğan’a söz söyleyenlere ses çıkaramayız. Bizim zafiyetlerimizden faydalanmak isteyenler vardır. Bizleri birbirimize düşürmek için ellerinden geleni yaptılar. Milletvekili adayı oldum diye bir şey yoktur. Benim böyle bir bilgim yok. Bizler hesap verme makamındayız. Hesap sorabilirsiniz. 1 Kasım’da ilimizde kaybettiğimiz 4 puanı geride alacağız” dedi.

 

BARIŞTAN SÖZ ETTİRMEYECEĞİZ

Milletvekilleri adına konuşan Radiye Sezer Katırcıoğlu da, “Yüzde 9 oyun geri dönmesi için istişare kanalları hareketlenmiştir. Bu meclislerde birçok tespit yapılmıştır. Terör tırmandırılıyor. Akan kan üzerinden oy devşirmek isteyenler var. O silahlar toprağa gömülmedikçe barıştan söz ettirmeyeceğiz. Tuğrul Türkeş olayında ülkenin içinde bulunduğu durum ve erken seçimin önemi daha net ortaya çıktı. İzledikleri yol siyaseti kirletiyor” dedi.

 

MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Bu arada danışma meclisinde en ilginç konuşmayı ise AKP Genel Merkezi Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker yaptı. konuşmasında muhalefet partilerini eleştiren Şeker, daha sonra ise ilimizdeki belediye başkanlarına önemli uyarılarda bulundu. Şeker, “CHP ve MHP’nin sicilleri bozuk. Onlar dört gözle şehit cenazelerini beklediler. 7 Haziran’dan 23 Temmuz’a kadar sabrımızı zorlayan eylemler yaptılar. HDP tarafından bu durum istismar edildi. 2 polis şehit edilmesi bardağı taşıran damla oldu. Hükümet, devlet gereği neyse onu yapmaya başladı. HDP’nin bakan almasındaki ana sebep CHP ve MHP’dir” dedi.

 

BAŞKANLARI ELEŞTİRDİ

7 Haziran seçim öncesini anlatan Şeker, “o dönem arazi çalışmaları yapıyorduk, vatandaşlarımızın bazı serzenişleri oldu. Halkımız belediye başkanları ve il başkanının kendilerine ilgisiz kaldığını söylediler. Birçok konuda şikayetleri oldu. Bu konular üzerinde çalışma yapmak zorundayız. Diğer partilerden katılım olacak diye kendi arkadaşlarımızı öteledik. Bu süreçte buna özen gösterelim. Arkadaşlarımıza dokunalım” diye konuştu.

 

VATANDAŞIN GÜNDEMİ

“Kendi arkadaşlarımızın hatırını sormazsak bizimle birlikte neden çalışsınlar” diyen milletvekili Şeker, şöyle konuştu: “Belediye başkanlarımızın dikkatine diyorum. Aday olarak dolaştığımızda biz köprüden söz ederken vatandaş evinin önündeki kaldırım taşından bahsediyordu. Biz havaalanını anlatırken insanlar belediye otobüslerinin eksiklerinden söz ediyordu. Kısacası bizim gündemimiz farklı, vatandaşınki farklı” dedi.

 

“BELEDİYELERE İLETTİK, AMA…”

“O süreçte bize gelen talepleri belediyelere ilettik. Şimdi soruyorum, verilen sorunların kaç tanesine bakıldı? Şimdi vatandaşın karşısına gideceğiz, talepleri yerine gelmezse nasıl yüzlerine bakacağız? Başkanlarımızla o zaman hazırlanan dosyalara bakalım. Yapılan çalışmaların maliyeti 50 bin TL’yi geçmez. Bunları ihmal etmemeliyiz. Yarın araziye çıkacağız. Yapılmadığı zaman ben ne köprüden, ne de başka projelerden bahsedebilirim” Serkan BORLAK

27 Ağustos 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

02

Vatandaş - Sizinde taş ocağında payınız varsa siz de bunun vebalini ahirette vermeye hazır olun. Payınız yoksa payı olanlar düşünsün. O katledilen ağaçların hesabını nasıl verecekler.

Yanıtla . 0Beğen 27 Ağustos 09:24
01

HALIDERELİ - sayın şeker aynı anda sizin ve halkın gündemini yapabiliyorsanız başarılı olursunuz fakat olmuyor çünkü sizin adamlarınız daha öncelikli HALIDEREDEKİ TAŞ OCAĞI GİBİ HALK BİR YANA RANTCILAR BİR YANA BUİŞİN SİZİNDE OLDUĞUNU DUYUYORUZ SİYASET YAPMAYIN SONRA KAYBETTİĞİNİZ OYU ALIN

Yanıtla . 0Beğen 27 Ağustos 09:24
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR