Atlı Spor Kulübü’ne olan ilgi büyüyor

İzmitliler’in at biniciliğine olan merakı her geçen gün artıyor. Kocaeli Atlı Spor Kulübüne giderek at biniciliği konusunda eğitimler alanlar, dilerle...

BÜYÜT

İzmitliler’in at biniciliğine olan merakı her geçen gün artıyor. Kocaeli Atlı Spor Kulübüne giderek at biniciliği konusunda eğitimler alanlar, dilerlerse kulübe üye olabiliyor ve isterlerse antrenörler eşliğinde de ata binebiliyor.

Kocaeli Atlı Spor Kulübü üye sayısı her geçen gün artarak büyümeye devam ediyor. Kulübe üye olanlar saatlik olarak 12 TL, üye olmayanlar ise 20 TL karşılığında ders alarak ata binmeyi öğreniyorlar. Fuar içinde faaliyet gösteren Atlı Spor Kulübü 13 dönümlük arazi üzerine kurulu. Misafirler için dinlenme yerlerinin de bulunduğu kulübün Müdürlüğünü Funda Ünal yürütürken, kulübün başkanlığını ise Selçuk Çakır yürütüyor. Kulüpte genel olarak engel atlama ve poni eğitimleri veriliyor. Bunların dışında da dresaj, endırans ve 3 günlük yarışmalar düzenliyor. Kulüpte Belçika (3), İngiliz (5), Poni (3), Hollanda (2) ve Bulgar (2) olmak üzere 10’u sahipli 5 kulüp atı bulunuyor. Atların bakımını kulübe bağlı 3 seyis yürütüyor.

ÖDÜLLERİ VAR
Kulüp isteyen herkesi müsabakalara hazırlayabiliyor. Şu ana kadar kulüp 2 Balkan Şampiyonu, 3 Türkiye Şampiyonu çıkardı. Kulüp üyesi Burak Azak ise Almanya’da düzenlenen özel bir müsabakada yarışmaya devam ediyor. Azak’ın başarılı olacağına kulübün inancı tam. Bölgemizde at eğitimi veren 3 kulüp bulunuyor. Bunlarda biri İzmit’te diğer ikisi de İstanbul ve Bursa’da bulunuyor.

21 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR