Azerbaycan heyetinden Özel Konak Hastanesi’ne Ziyaret

Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Kardiyoloji Bilimsel Araştırma Enstitüsü Prof. Dr. Ariz Nurulla Khalilov ve Doç. Dr.Tevekkul Yusifov, Özel Kon...

BÜYÜT

Azerbaycan Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı Kardiyoloji Bilimsel Araştırma Enstitüsü Prof. Dr. Ariz Nurulla Khalilov ve Doç. Dr.Tevekkul Yusifov, Özel Konak Hastanesi İcra Kurulu Direktörü, Başhekim Dr.Turgay Kefeli’ye sürpriz bir ziyarette bulundu.

Özel Konak Hastanesi’nde yaşanan gelişmeleri büyük bir dikkatle takip ettiklerini belirten Prof. Dr. Ariz Nurulla, bu kapsamda sağlık turizmine yönelik olarak bir inceleme gezisi düzenlediklerini belirtti. Özel Konak Hastanesi Başhekim Dr. Turgay Kefeli ve ekibinin kısa süre içerisinde oldukça başarılı projelere imza attıklarını belirten Prof. Dr. Ariz NurullaKhalilov, hastane bir yandan sağlık hizmetlerini kusursuz bir şekilde sunarken, öte yandan da sürekli yeni üniteler eklenerek, “hizmet yelpazesini genişletmektedir” dedi.

TÜRKİYE MODELİ
Prof. Dr. Khalilov sözlerine şöyle devam etti. “Gerek poliklinikler, gerekse yatan hastaların odaları, modern Avrupa ülkeleri düzeyinde. Doktorlar ve diğer sağlık ekibinin hizmet anlayışı ise tamamen takdire şayan nitelikte. “ Önümüzdeki süreçte Azerbaycan – Türkiye arasında adeta bir sağlık turizmi yönünde pozitif gelişmelerin olacağını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Ariz Nurulla Khalilov, artık hastalarımızı Avrupa veya Amerika’ya değil, Türkiye’ye yönlendireceğiz. Özellikle modern tıbbin en gelişmiş cihazlarıyla hizmet veren Özel Konak Hastanesi’nin ilk tercihleri olacağını belirtti.

SAĞLIK TURİZMİ
Doç. Dr. Teverrul Yusifov ise “Komplike bir sağlık hizmeti sunan Özel Konak Hastanesi’nin başarılı çalışmaları, yurt içinde olduğu gibi yurtdışında da dikkatle izleniyor” dedi. Konuklarına hastaneyi gezdirdikten sonra makamında ağırlayan Özel Konak Hastanesi İcra Kurulu Direktörü, Başhekim Dr. Turgay Kefeli, hedefimiz Kocaeli’yi dolayısıyla Özel Konak Hastanesi’ni sağlık turizminin merkezi yapmaktır. Bu kapsamda Azerbaycan ile geniş kapsamlı bir çalışmamız olacaktır. Hastanemiz bünyesinde artık en zor cerrahi operasyonlar başarıyla yapılmakta. Bu nedenle modern tıbbın sunduğu olanakları, olabildiğince hastanemize kazandırıyoruz, diye konuştu.

04 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR