Cephe iyileştirmesinde kararı vatandaş verecek

İzmit Belediyesi tarafından kent estetiğinin arttırılması ve ticaretin daha da canlanması amacıyla hazırlanan Çevre Düzenlemesi ve Cephe İyileştirme P...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından kent estetiğinin arttırılması ve ticaretin daha da canlanması amacıyla hazırlanan Çevre Düzenlemesi ve Cephe İyileştirme Projesi hakkında vatandaş bilgilendiriliyor. Ömerağa Mahallesi Abdurrahman Yüksel Caddesi ve çevresindeki  çevre düzenlemesi ile cephe iyileştirilmesi projesiyle ilgili olarak cadde üzerindeki işyeri sahipleri ve konut sakinleriyle bir toplantı yapıldı. Kahvaltılı toplantıya İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İmar ve Şehircilikten sorumlu başkan yardımcısı Filiz Ertürk, Belediye’nin Proje Biriminden teknik elemanlar da katıldı. Güllüoğlu Cafe’de sinevizyon eşliğinde yapılan bilgilendirme toplantısında vatandaşlara proje hakkında detaylı bilgi verildi.
 
BÖLGEYE DEĞER KATACAK
Şehrin geleceği, ulaşımı, trafiği ve ticareti ile ilgili göreve geldiklerinde bu yana fikirler ürettiklerini ve çoğunluğun onayını aldıktan sonra uygulamaya geçtiklerini belirten İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan “Belsa’ ya taşınırken de, Belsa’daki değişimler de bu hedefe göre yapıldı. Amacımız her tarafın aynı değişime uğrayıp görüntü ve hizmet kalitesini arttırmaktır. Hedefimiz şehrimiz görsel olarak güzel olsun, beğeni görsün ve bunun olumlu sonucu ticarete yansısın, esnafımız kazansın istiyoruz. Yapılacak cephe iyileştirme projesi ve gece aydınlatması şehrimize ve esnafımızın mallarına değer katacaktır” dedi.
 
KARAR VATANDAŞIN
Kent esnafının süper marketlerden şikayetçi olduğunun da altını çizen Başkan Doğan “Neden vatandaşlar AVM’lere gidiyorlar. Çünkü insanları memnun edecek fiziki şartlar oluşturulmuş, ulaşımı rahat  ve vatandaşlar nezih ortamda dinlenebiliyorlar ve çaylarını içebiliyorlar. Birde satılan ürünler biraz hesaplı olduğunda herkes oraya gidiyor. Biz de belediye olarak şehir merkezini cazip hale getirmek düşüncesi ile yola çıktık. Elbette ki biz  müşteriyi dükkandan içeriye sokamayız. Ancak hedefimiz şehrin merkezinde mümkün olduğu kadar yürüme alanları açmak, mümkün olduğu kadar yayalaştırmaktır. O zaman şehir gerçek değerine ulaşır. Bu bizim için olmazsa olmaz değildir. Derdimiz şehrimizi ve sizleri düşünmektir. Projeyi beğenirseniz uygulayacağız. Karar sizlerindir” şeklinde konuştu.
 
TÜRKİYE’DE TEK OLACAK
İzmit Belediyesi tarafından hazırlanan proje ile Abdurrahman Yüksel Caddesi’ndeki yapıların cepheleri  yeni bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca, Belsa çevresinde de  Türkiye’de  daha önce benzerine rastlanmamış, yüksek görsel kaliteye sahip, dinamik ve heykelsi aydınlatma ürünleriyle  aydınlatma sanat ve mimariyle birleştirilerek farklılık oluşturulması hedefleniyor. Yetkilileri, aydınlatma ürünlerini yalnızca gündüz kullanılan fonksiyonel objeler olarak düşünmeyip geceleri renk değiştiren ilgi çekici görsel şölenlere, gündüzleri ise estetik heykeller haline getirmek istendiğini belirttiler.
Toplantının çok yararlı oluğunu ve yeni ufuklar kazandıklarını söyleyen esnaflar ve konut sakinleri “Belediye başkanımızın bizleri düşünmesi her şeyden önemlidir. Çünkü biz var olma mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede belediyemizin öncü bir rol üstlenmesi bize moral vermiştir. Gösterdiği hassasiyet için Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a teşekkür ediyoruz. Projeyi kendi aramızda tartışıp  karar vereceğiz” dediler.

13 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR