Bayram tatili 9 gün

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç bayram tatili kararını açıkladı.Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısına yönelik yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı dolayısıy...

BÜYÜT

Hükümet sözcüsü Bülent Arınç bayram tatili kararını açıkladı.

Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısına yönelik yaptığı açıklamada, Ramazan Bayramı dolayısıyla kamu çalışanlarının 29 Ağustos Pazartesi yarım gün, 2 Eylül Cuma günü tam gün idari izinli sayılacağını, bu konuda Başbakan Erdoğan'ın genelgeyi imzaladığını söyledi.

Böylelikle bayram tatiliyle ilgili beklentileri karşıladıklarını ifade eden Arınç, bayram süresince, 27 Ağustos Cumartesi ile 4 Eylül Pazar günü dahil, otoyol ve köprü geçişlerinin de ücretsiz olmasını öngören Bakanlar Kurulu kararının da hazırlandığını kaydetti.

Bülent Arınç, memur emekli, dul ve yetim aylıklarının da 23-26 Ağustos günlerinde ödeneceğini, 1-2 Eylül tarihine denk gelen ödemelerin öne alındığını bildirdi. Yaşlılık aylığının 26-28 Ağustos günleri arasında, işsizlik ödeneğinin de bayramdan önce ödeneceğini aktaran Arınç, “Bunlar belli sürelerde işsiz kalanlara ödenen ücretlerdir. Böylelikle çalışanlarımızın ve emeklilerimizin maaşları, ücretleri ve diğer konulardaki beklentileri karşılanmış bulunmaktadır” dedi.

23 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR