Donanma’da ‘Koramiral dönemi’ resmen başladı

Emekliliğini isteyen Oramiral Nusret Güner’in yerine Donanma Komutanlığı’na tarihinde ilk kez koramiral atandı. Koramiral Bülent Bostanoğlu dün asalet...

BÜYÜT

Emekliliğini isteyen Oramiral Nusret Güner’in yerine Donanma Komutanlığı’na tarihinde ilk kez koramiral atandı. Koramiral Bülent Bostanoğlu dün asaleten görevine başladı

Deniz Kuvvetleri Komutanı olması beklenirken emekliliğini isteyen Donanma Komutanı Oramiral Nusret Güner’in yerine asaleten atanan Koramiral Bülent Bostanoğlu dün görevine başladı. Böylece Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nın tarihinde ilk kez bir Koramiral, Donanma Komutanı oldu.

30 AĞUSTOS 2013’TE
Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel’in görev süresi uzatılmadığı taktirde, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Bülent Bostanoğlu 30 Ağustos 2013 tarihinde Oramiral olacak ve doğrudan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na getirilebilecek.

Bülent Bostanoğlu’ndan boşalan ve teamüllere göre koramiraller tarafından komuta edilen Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’na ise Tümamiral Serdar Dülger vekaleten atandı.
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı teamüllerine göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na 2 yıl Donanma Komutanı olarak görev yapan oramiraller atanıyordu.

13 AMİRAL TUTUKLU
YAŞ’ın bu yılki toplantısında Deniz Kuvvetlerinde görevli 15 amiralin durumu ele alınacak. Bu isimlerden Koramiral Can Erenoğlu, Tümamiraller Soner Polat ve Semih Çetin, Tuğamiraller Levent Görgeç ve Osman Kayalar’ın, tutuklu oldukları için terfi etmeleri beklenmiyor. Diğer tutuklu amiraller ise şöyle: Koramiraller Deniz Cora ve Can Erenoğlu, Tümamiraller Soner Polat, Caner Bener, Sinan Ertuğrul, Tuğamiraller Abdullah Gavremoğlu, Levent Görgeç, Can Yıldırım, Şafak Yürekli, Hakan Eraydın, Sadi Ünsal, Okan Kırçiçek ve Osman Kayalar.

01 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR