Esnaflardan Hilal Kart’a tam not

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart uygulamasını çok beğendiğini belirte...

BÜYÜT

Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya, MHP’nin seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart uygulamasını çok beğendiğini belirterek, destek mesajı verdi.

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ve yönetim kurulu üyeleri dün Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kemal Kaya’yı makamında ziyaret etti. MHP İl Yönetimi’ni ağırlayan Kemal Kaya, MHP’nin 2011 seçim beyannamesinde yer alan “Hilal Kart” uygulamasının esnaflar için bir kurtuluş olacağını belirterek, “Bize bir adım gelene biz dört adım gideriz” dedi. Kaya, bu tür çalışmaları yaptıkları sürece destek verebilecekleri mesajını verdi.

ESNAFLAR İÇİN KURTULUŞ
İktidar oldukları zaman esnaflara yönelik çalışmaların olacağını belirten MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ise “Unutulmamalıdır ki küçük esnaflar bizim bel kemiğimiz, çimentomuzdur. Esnafları korumalı destek olmalıyız. Ancak mevcut hükümet esnaflara destek değil, köstek oluyor” diyerek seçim beyannamesinde yer alan Hilal Kart uygulamasından bahsetti.

ESNAF KEPENK KAPATIYOR
Kaya ise Hilal Kart uygulamasını çok beğendiklerini ve esnafın kurtuluşu olabileceğini belirterek, “Türkiye için çalışan ve halkımız için vefalı işler yapan bütün siyasi partileri destekleriz. Ancak mevcut hükümet daha iktidar olmadan küçük esnafı istemediğini belirtmişti. Şimdi küçük esnafın durumu çok iyi değil. Marmara bölgesinde sanayinin en iyi olduğu şehir olmamıza rağmen esnaflar artık kepenk kapatmaya kadar gidiyor” diye konuştu.

İKTİDARA GÖNDERME
En büyük sorunlarının alışveriş merkezleri olduğunu belirten Kaya, “Bunların sayısı artıkça bizim temel taşlarımız olan esnaflarımızın sayısı azalıyor. Türkiye’de küçük esnaf istemediğini söyleyen Başbakan Erdoğan’a tepkimizi göstermiştik ancak olumlu ya da bizim yararımıza olan bir gelişme olmadı. Biz yaptığımız çalışmalarla işsizlere iş imkanı sağlıyoruz. Bizlere kredi almada ya da faiz oranlarında yardımcı olmalılar ki halktan gelen talebe cevap verebilelim” dedi.

Hilal Kart uygulaması nedir?
Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri harcama kartlarına verilen isim. Küçük esnafın desteklenmesi amacıyla verilecek bu kartlar, sadece ikamet edilen mahalledeki (ilçe ve belde) küçük esnaftan yapılacak alışverişlerde geçerli olacak.

27 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR