Başkan, Aytepe’de gençlerle buluştu

        Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aytepe’de bulunan Gençlik Kampı’na katıldı. Genel Sekreter Tahir Büyükakın ve Genel Sekrete...

BÜYÜT

 

 

 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Aytepe’de bulunan Gençlik Kampı’na katıldı. Genel Sekreter Tahir Büyükakın ve Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un da katıldığı ziyarette Başkan Karaosmanoğlu, gençlerle sohbet etti.

 

TÜRKİYE GÜÇLENİYOR

Tarihte dünyada birçok medeniyet kurduklarını söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Dedelerimiz dünyaya adaletle hükmettiler ve insanlığa birçok yeniliği kazandırdılar” dedi. Türkiye’nin güçlenmeye başladığını belirten Karaosmanoğlu, “Üretmeye başladık. Dünya Müslümanları da Türkiye’nin bu güçlenmesinden oldukça memnun ve sevinçle karşılıyorlar” şeklinde konuştu.

 

GENÇLERİMİZ İYİ YETİŞMELİ

Müslümanların en istikrarlı oldukları ve en rahat ettiği yerin Türkiye olduğunu vurgulayan Başkan Karaosmanoğlu, “Bu yüzden farklı sorumluluklarımız var. Güçlü olmak zorundayız. Bunun yolu da gençlerimizin iyi yetiştirilmesi. Hem maddi hem de manevi olarak çok iyi yetişmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

 

BİLGİSAYARLA BULUŞTURDUK

Başkan Karaosmanoğlu, “Gençlerimizin iyi yetişmesi her şeyin ötesindedir. Biz Kocaeli’de 5 yılda 135 bin bilgisayar verdik. Çocuklarımız bilgisayarla tanışsın, bilim ve teknolojiyi takip etsin istiyoruz. Hiçbir belediyede böyle bir uygulama yok. İhalesini yaptık, 12 milyon TL’lik daha bilgisayar hediye edeceğiz çocuklarımıza. Ama inanıyorum ki o bilgisayarları programlayan çocuklarımız çıkacak” şeklinde konuştu.

 

İSRAİL’İ LANETLİYORUZ

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını anlatan Başkan Karaosmanoğlu, “Hitlerin yapmadığı gaddarlıkları bunlar yapıyor. İsrailli kadın milletvekili ‘Bütün Filistinli anneler de ölmeli’ diyor. İnsanlıktan nasibini almamış bunlar” dedi. İsrail saldırılarını lanetlediklerini belirten Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı kuruluşlarda İsrail ve İsrail’e destek veren kuruluşların ürünlerini kullanmıyoruz” dedi.

24 Temmuz 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR