Özel Seymen’den yeni kampüs

        3 yıl önce Darıca’da Faaliyete başlayan Özel Seymen Eğitim Kurumları Darıca Kampüsünün temel atma töreni  yoğun bir misafir katılımı ile gerçe...

BÜYÜT

 

 

 

 

3 yıl önce Darıca’da Faaliyete başlayan Özel Seymen Eğitim Kurumları Darıca Kampüsünün temel atma töreni  yoğun bir misafir katılımı ile gerçekleşti. Bölgenin en büyük, en donanımı ve en teknolojik Eğitim üssü olacak Seymen Darıca Kampüs inşaatı tamamlandığında eğitim alanında bölgenin büyük bir boşluğu doldurulacak.

 

GENİŞ KATILIMLI TÖREN

Program AKS Dans Eğitim Merkezi’nin folklor gösterisiyle başladı, Müzik öğretmeni Turgay Bozkurt yönetiminde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Açılış konuşmasını Darıca Yerleşkesi Genel Müdürü Murat Kaya yaptı. Kaya konuşmasında, “1200 kişilik Darıca yerleşkesinin temel atma törenini gerçekleştiriyoruz. 31 yıl önce temelleri atılan bu büyük kurum Atatürkçü, çağdaş, demokrat ve aydın nesiller yetiştirmektedir. Yeni kampüsümüz” dedi.

 

SEFA SİRMEN KONUŞTU

Yönetim kurulu adına konuşan eski milletvekili Sefa Sirmen de, “Rahmi Seymen benim kayınpederim, babam, arkadaşım, sırdaşımdı. Rahmetle anıyorum, Darıca Yerleşkesi Genel Müdürü Murat Kaya’nın aktif çabası ve başarılı ekip arkadaşlarıyla birlikte bugünlere ulaştık. Rahmi Seymen’in izinde yürüyen yönetim kurulumuz, Kurucu Temsilcimiz Hamiyet Satı’nın üstün gayretleri ile bu mutluluk tablosunu yaşamaktayız. Hepimize hayırlı olsun” dedi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın da konuşmasında,  proje dolayısıyla Seymen ailesini kutladı.

 

EN KUTSAL YATIRIM

Vali Yardımcısı Mustafa Güni de, “Rahmi Seymen’i rahmetle anıyor, Seymen ailesini devletimiz ve milletimiz adına kutluyorum. Özel Seymen Darıca yerleşkesinin en kısa sürede tamamlanacağına inanıyorum. En kutsal yatırım eğitime yatırılandır” diye konuştu. Temel atma töreni öncesinde temsili olarak üç fidan dikimi yapıldı . Yapılan dualar eşliğinde yerleşkenin temeli atıldı.

 

 

GENİŞ KATILIM

Bu arada düzenlenen törene ilgi de büyük oldu. Vali Yardımcısı Mustafa Güni, Darıca Kaymakamı Ahmet Karaaslan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hayati Aydın, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Bekir Yümnü, Darıca Milli Eğitim Müdürü İsmail Ayaz, Darıca Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca Müftüsü Remzi Pehlivan, CHP eski Milletvekili Sefa Silmen, Özel Seymen Eğitim Kurulu üyeleri Kamuran Sirmen, Alparslan Seymen, Mahir Seymen, Nail Seymen, Kurucu Temsilcisi Hamiyet Satı, CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, CHP Darıca İlçe Başkanı Selman Köseli, STK temsilcileri, siyasiler, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

12 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR