Kütük ve Koçyiğit: Darbe anlayışını kınıyoruz

Oda binasında gerçekleşen basın açıklamasında konuşma yapan Oda Başkanı Kütük ve Koçyiğit,” Öncelikle; 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan, vatanımıza darb...

Oda binasında gerçekleşen basın açıklamasında konuşma yapan Oda Başkanı Kütük ve Koçyiğit,” Öncelikle; 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan, vatanımıza darbe girişiminde hayatını kaybeden şehitlerimize Allahtan rahmet; kederli ailelerine ve milletimize  başsağlığı dileriz.Allah sevenlerine ve silah arkadaşlarına sabır ihsan eylesin. Bu olay karşısında Türkiye Cumhuriyeti  vatandaşı olarak Milli İradeye sahip çıkıp, sokaklarımızı boş bırakmayarak Türk milletinin yüceliğini bir kez daha kanıtlamış olduk.Bizlerde Bakkallarımızı temsilen milli iradenin arkasında olduğumuzu belirtiyor, bu girişime destek verenleri kınıyoruz” dedi.

DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ

Sözlerine devam eden Kütük ve Koçyiğit, “Bu darbe girişimi ile egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait  olduğu, demokrasinin bu ülkenin temel taşı olduğu, bu düzeni hiç bir iç ve dış kuvvetin asla yıkamayacağını bir kez daha kanıtlanmış oldu. Ülkemizde ve şehrimizde her sokakta güvenerek anahtarınızı bırakabileceğiniz bakkal esnaf arkadaşlarımız var. Bizler ahilik gelenek ve kültüründen gelerek, her zaman devletinin ve milletinin yanında yer aldık. Kocaeli Bakkallar Esnaf Odası ve Derince Bakkallar Esnaf Odası kararlılıkla bu mücadelede demokrasi zaferinin yanında yer almaya devam edeceğiz.Ülkesine devletine ve milletine sahip çıkan vatandaşlarımızın sokaklara ve meydanlara korkusuzca çıkarak demokrasi nöbeti tutmaları ve demokrasiye sahip çıkmaları bugün olduğu gibi; geleceğimize de en büyük teminattır” ifadelerini kullandı.

DEMOKRASİ VARSA HEPİMİZ VARIZ

Ordu içinde örgütlenmiş terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılarak, adalet önünde hesap vermesini beklediklerini vurgulayan Kütük ve Koçyiğit, “Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Son olarak bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah, ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın” diyerek sözlerini tamamladı.
 

Nurşah ŞAHİN

21 Temmuz 2016 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR