“Gericiliğin üzerine yürüyeceğiz”

Ekim ayında kurulan TLB, gericiler tarafından başı kesilerek katledilen öğretmen Kubilay’ı anmak için hazırlıklara başladı.Tüm yurtta ve ilimizde hız...

BÜYÜT


Ekim ayında kurulan TLB, gericiler tarafından başı kesilerek katledilen öğretmen Kubilay’ı anmak için hazırlıklara başladı.

Tüm yurtta ve ilimizde hız kesmeden çalışmalarına devam eden Türkiye Liseliler Birliği (TLB)’li öğrenciler, 19 Ekim’deki Kurultayında da dile getirdiği, Cumhuriyet değerlerine saldıran gericiliğe karşı yılmadan mücadele edeceklerini bir kez daha yeniledi. Yapacakları eylemlerle öğretmen Kubilay’ı unutturmayacaklarını ifade eden Türkiye Liseliler Birliği adına konuşan Genel Merkez Yürütme Kurulu üyesi Cenk Altunsüzen, Kocaeli’deki liselilerin de çalışmalara başladığını ve 23 Aralık’ta devrimci öğretmen Mustafa Fehmi Kubilay’ın katledilişinin 83. Yılında Kubilay gibi gericiliğin üzerine yürüyeceklerini kaydetti.

“KATİLLER İKTİDAR KOLTUĞUNDA”
83 Yıl önce Nakşibendi tarikatı tarafından katledilen Kubilay’ın katillerinin iktidar koltuklarında oturduğunu söyleyen Cenk Altunsuzen, yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi, “Bu gerici yobaz iktidarı yıkabileceğimizi Haziran direnişi ile kanıtladık. TLB kuruluşundan beri iktidarın cemaatçi yandaş basını tarafından karalama kampanyası yapılmasını iktidarın bir korkusu olarak değerlendirdi. Liseliler ayaklanıyor korkmakta haklılar iktidarlarını da gerici zihniyetlerini de tarihin kirli çöp sepetine tıkacağız”.

14 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR