TASKK’de Ali Düşmez genel başkan oldu

SEÇİME TEK LİSTEYLE GİDİLDİ Üç yılda bir yapılan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 16. Olağan Genel Kurulu Ankara’da Gençlik ve Spor Ba...

BÜYÜT

SEÇİME TEK LİSTEYLE GİDİLDİ

Üç yılda bir yapılan Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu 16. Olağan Genel Kurulu Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda yapılırken, ilginç olaylara sahne oldu. Gündemde bulunan bazı maddeler hep birlikte kabul edilmesi için Divan Kurulu karar alması sonrasında bazı delegeler tepki gösterdi. TASKK Genel Kurulda Divan Başkanlığını Seyit Ateş, Divan Başkan Yardımcılığını Seyfullah Özdemir, Yazman üyeliklerini Behçet Atlı ve A. Tevfik Özüdüz yaptı. Gündemde bulunan 13 madde oy birliği ile kabul edildi. 663 delegenin 567’sinin katılımı ile yapılan Genel Kurulda oy kullanan delegelerin tamamının oyunu alan Ali Düşmez Başkanlığındaki liste 3 yıllığına yeniden göreve geldi. Genel Kurulda amatör spora yaptığı hizmetlerden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’a verilmek üzere Bakanlık Müsteşarı Faruk Özçelik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a teşekkür plaketi verildi. 

 

ERDOĞAN ŞENTÜRK TEPKİ GÖSTERDİ

Türkiye’nin sporda en başarılı iller arasında yer alan Kocaeli ilinde hiçbir yöneticinin listede yer almaması sonrasında bazı ASKF il Başkanları ve Kocaeli delegeleri tepki gösterip, TASKK Genel Başkanı Ali Düşmez ile görüşüp bu tepkiyi ilettiler. İzmit Belediyespor Kulüp Başkanı Erdoğan Şentürk, Ali Düşmez’le yaptığı görüşme sonrasında neden Kocaeli’nden bir yöneticinin listede yer almadığın sordu. Şentürk bu olaya tepkisini açık açık gösterdi. Ali Düşmez ise verdiği kaçamak cevaplarla kendini savunmaya çalıştı. TASKK Genel Başkan Ali Düşmez konuşmasında Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’ın istemediğini belirtirken tüm suçu Mehmet Baykan’a attı. Düşmez konuşmasında “Kocaeli iline en kısa sürede gelip bazı açıklamalarda bulunacağım.  Bazı kurullarda Murat Aydın ve Kocaeli’nden bazı yöneticiler görev vereceğiz. Bir toplantı yapacağız. Herkesten özür dilerim. Bu bizim bir hatamız. Hatamızı düzeltmeye çalışacağız” dedi.

 

MEHMET TOP DÜŞMEZ’E HESAP SORDU

Kartepe Suadiyespor yöneticisi Marika Mehmet lakaplı Mehmet Top Başkan Ali Düşmez ile yaptığı görüşmede “Kocaeli’nde 250 kulübü yok sayan bir yöneticiyi ben hiç tanımam. Siz bu kulüplerine sayesinde buraya geldiniz. Bunun bir bedeli vardır, siz de zamanı geldiği zaman ödeyeceksiniz” diye hesap sordu. Kocaeli ASKF Başkanı Murat Aydın ise “Bizlere büyük bir haksızlık yaptınız. Başkanım şu bir listeye bakın, burada İstanbul’dan sonra en fazla delegesi olan Kocaeli ili biziz. Sizlere soruyorum: Yaklaşık 30 ili listeye alırken oynanan maçlara hiç bakmadınız mı? Çok yanlış yaptınız sayın Ali Düşmez bey. Bizleri hayal kırıklığına uğrattınız” dedi. TASKK Başkanı Ali Düşmez’in verdiği cevap ise çok ilginçti: “Ben bir hata yaptım sizden özür diliyorum. Bu konuda sizlerle özel bir görüşme yapıp, tüm ayrıntıları size açıklayacağım. Ve bazı kurullarda görev vereceğiz”.

 

İŞTE TEPKİ GÖREN TASKK YÖNETİM KURULU:

Adnan  Ersan, Ali Gülleri, Kadri Yatkın, Fahrettin Eserdi, Şener Aydın, Selahattin Çodur, Metin Mengüç, Musa Soykarcı, Hatip Çopur, Murat Cengiz, Cemal Vardar, B. Cahit Erdem, Ali M. Tanrıyaşükür, Remzi Ay, Abdullah Albunar, Feyyaz Ceşen, Abdülkadir Gözegir, Firuz Erdil, İsmail Aydın, Sadri Atam, Fikret Sivri, Murat Kandazoğlu, Remzi Dayan, Yemen Ekşioğlu, Mehmet Top, Mithat Ertaş, Mehmet Öztürk, Kemal Türkan, Şahin Şerifoğulları, Erdoğan Bıyık, Mehmet Kıvanç, Doğan Ağalday, Mustafa Avcı, Mehmet Kaya, Tahir Buyurucu, Bahattin Canbeyli, M. Sinan Işık, Mustafa Kılıç.

 

Denetim Kurulu

Mehmet Baykan, Zeki Aysan, Seyfullah Özdemir, Dursun Türk, Hasan Cevahir, Nuri Neşeli, Ahmet Şanlı.

 

Disiplin Kurulu

Rıfat Pakkan, Hasan Özbulut, Kadir Akbulut, İdris Sevinç, Ahmet Karaman, Metin Bulut, Halil Güner, A. Muhtar Akıncı, Hasan Gençoğlu.

 

Onur Kurulu

Rıza Sümer, Hüdaverdi Talay, Kemal Bektaş, Mehmet Bağrıaçık, Rafet kırgız, İbrahim Mamati, Seyit Ateş, Arif Koşar, M. Akif Üstündağ, Ayhan Yarkın, Ercan Benian, Mustafa Koral, Oktay Yücel, Selami Özdemir.

30 Ekim 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR