Aydın Ünlü söz verdi

15 Mayıs'ta tarlada Kurultay yapmak isteyenler, 19 Haziran'da korsan Kurultay yapmak isteyenler bunların hepsi siyasi mr sonrası görüntülendi diyen MH...

15 Mayıs'ta tarlada Kurultay yapmak isteyenler, 19 Haziran'da korsan Kurultay yapmak isteyenler bunların hepsi siyasi mr sonrası görüntülendi diyen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, “MHP'ye oy veren 165 bin evde bulunan sessiz çoğunluğu bir söz veriyorum. Yeni yapılanma da bu kişiler görev almayacak” açıklamasında bulundu  

Basına açık bölümde açıklama yapan İl Başkanı Ünlü “Bugün MHP'nin uç beyleri dediğimiz 12 ilçe başkanımızı bir araya geldik. Önümüzdeki süreci değerlendirmek için bir araya geldik. 9 Ekim tarihi itibariyle MHP’de olağan Kurultay süreci başlıyor. Bu zamana kadar yapılacak olan çalışmaları değerlendirmek için toplandık.

 

ice11-187.jpg

 

10 İLÇE YENİLENDİ

Kocaeli teşkilatları yeniden yapılanma sürecini tamamlamıştır diyen Ünlü “10 tane İlçe Teşkilatı'nda değişiklik yapılmıştır. Bundan sonra teşkilatların yapacağı işler vardır. 9 Ekim tarihine kadar her ilçe teşkilatının yapacak asli görevleri vardır. Bugün basında ve kamuoyunda gözükmeyen her zaman MHP'nin yanında olan teşkilat mensuplarımıza kongreye hazırlamak gibi görevimiz vardır. Asli görevlerimizi birlikte yapacağız” açıklamasında bulundu.  

 

ice22-082.jpg

 

AYIKLAMA MEVSİMİ

Bu ekip 4 tane seçim atlatmıştır diyen İl Başkanı Ünlü “Seçim döneminde önemli çalışmalar yapmış bir ekiple birlikte çalışıyoruz. Teşkilat mensuplarımız asli görevlerini bilmektedirler. Bu tecrübeyle 2018’in altyapısını hazırlayacağız. Düzenli seviyeli hukuki bir sıkıntıya sokmayacak şekilde kongre sürecini tamamlayacağız. Son günlerde kamuoyunda yer alan ayıklama mevsiminde ilçe başkanlarımızın görüş ve düşünceleri başvurulacaktır” ifadelerini kullandı.

 

AÇIKLAMA BEKLENMESİN

İlçelerde tüzüğümüze aykırı olarak hareket eden kim varsa bunlarla ilgili görüş alış veriş yaparak tüzüğümüzün elverdiği ölçüde tüzük dışına çıkmadan gerekeni teşkilatlar yapacak ve hukuki yollara başvuracaklardır diyen Ünlü “MHP İlçe Başkanlığı, MHP İl Başkanlığı bünyesinde ben şu kadar kişiyi il disiplin kuruluna gönderdim diye kamuoyu bir açıklama beklemesin. İlla ki il disiplin kuruluna giden isimler bir şekilde kamuoyuna bu durumu yansıyacaktır” dedi.  

 

RESMİ AÇIKLAMA OLMAZ

Kendi içimizde kimin disipline gidip gitmeyeceği noktasında değerlendirme yapılır diyen Ünlü “Disipline giden arkadaşlar tarafından açıklama yapılması ile kamuoyunun bilgisi olur. Bunun resmi bir açıklaması olmaz. Disiplin kuruluna giden arkadaşlar tarafından açıklama yapılması durumunda kamuoyu bilgisi olur. Aksi takdirde parti tarafından resmi bir açıklama yapılmaz. Bugün teşkilat tek ses, tek yürek olmak durumundadır. Her zaman söylüyoruz MHP’de kimseyi ötekileştirmeyen kimseyi kaybetme lüksümüz yoktur” açıklamasında bulundu.

 

UYARI YAPTIK

Yapılacak olan olağan kurultayı bir düğün havasında olmasını planlıyoruz diyen Ünlü “Her zaman söylüyoruz tüzüğümüze aykırı olarak kim hareket ediyorsa onlar cezalandırılacaklardır. Sosyal medya üzerinden MHP'nin kurumsal yapısının yıpratma yöneticilerine hakarete varan şov yapma adına kim yazı yazıyor kendi yaptıkları yazılarla paylaşımlarla gereken ceza verilecektir. 6-7 aydır yaptığım uyarılarda sosyal medya üzerinden paylaşım yapılmamasını yorumlar yapılmamasını yaptıklarının yarın karşılığı ne çıkacağını söyledik” şeklinde konuştu.

 

KISA SÜREDE SONUÇ ALINACAK

Son 6-7 aydır sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar yazılan yorumlar takip edilmektedir diyen Ünlü “Bunların hepsi durum değerlendirmesinde arkadaşlarımızın önüne getirilecektir. Bu süreç uzun süre devam etmeyecek. Çok kısa sürede gereken yapılacak. Çünkü MHP'nin çok daha önemli işleri vardır. Kısa sürede yapılacak olan çalışmalar sonrasında disipline gönderilecek arkadaşlarımız için gereken yapılacaktır. MHP tüm enerjisini bu çalışmaları ayırmayacaktır. Kısa sürede herşeye sonuçlanacaktır. Bu sonuçlar sonrasında biz de asli görevimize geri döneceğiz” ifadelerini kullandı.

 

KESİNLİKLE OLMAYACAKLAR

9 Ekim tarihi itibariyle ilçelerdeki kongre süreci başlayacağını hatırlatan İl Başkanı Ünlü “Her ilçe kongre tarihi belirledikten sonra demokratik bir şekilde kongreler tamamlanacaktır. Genel başkanımız Bahçeli tarafından partimizin siyasi mr çekildi. Bu olayla birlikte biz de gereğini yapacağız. 15 Mayıs'ta tarlada Kurultay yapmak isteyenler, 19 Haziran'da korsan Kurultay yapmak isteyenler bunların hepsi siyasi mr sonrası görüntülendi. Bundan sonraki yapılanma sürecinde ayıklanma mevsiminde gereği yerine getirilecektir. Bu arkadaşlarımızın hiçbiri bu yeniden yapılanma süreci içerisinde kesinlikle almayacaklardır” açıklamasında bulundu.  

 

SÖZ VERİYORUM

MHP'ye oy veren 165 bin evde bulunan sessiz çoğunluğu bir söz veriyorum diyen İl Başkanı Ünlü “Biz bunlarla yollarımızı ayıracağız. Yapay gündemlerle MHP'nin kurumsal kimliğine zarar verenler. 47 yıllık Türkiye ile aynı kırmızı çizgileri olan bir siyasi partiyi otel lobilerine toplayanlar, toplananlar kim varsa yeni yapılanma sürecinde kesinlikle olmayacaklardır. Ben bu sözü ülkücülere veriyorum. Ülkücü dediğim bugün sosyal medyada yazıp çizenler değildir. Bugün evinde oturan bir iftar programına bir mesaj bir telefon ile koşarak gelenlerdir” değerlendirmesinde bulundu.  

 

KLAVYE ÜLKÜCÜLERİ

Bizim sorumluluğumuz ilçe başkanlarımız ile birlikte bu ülkücülerdir diyen Ünlü “MHP içerisinde her zaman yer alan zamanı geldiğinde sandığına koşan, bayrağını asan oyunu veren bu arkadaşlarımız vardır. Sözümüz sosyal medya üzerinden yazarak klavye ülkücüsü olanlar, fotoğraf ülkücüsü olanlar bunların dışındadır. Bu ülkücülerin hepsini Ayrıca 12 ilçede kırmızı çizgilerimiz ile uygulama yapılacaktır” dedi.

Serkan BORLAK  

15 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR