Akar: AKP konuşuyor, sokaklardan lağım akıyor

Önceki gün Kartepe’de muhtarlarla bir araya gelen Akar, AKP’nin yasa değişikliği ile yok saydığı Köy tüzel kişiliğinin CHP iktidarında iade edileceği...

Önceki gün Kartepe’de muhtarlarla bir araya gelen Akar, AKP’nin yasa değişikliği ile yok saydığı Köy tüzel kişiliğinin CHP iktidarında iade edileceğini söyledi.

 

AKP EŞİTTİR KİRLİLİK

Akar, daha sonra Kartepe Sarımeşe’de vatandaşlarla bir araya gelirken çocukların oyun oynadığı sokağın ortasından geçen kirliliğe dikkat çekti. Akar, “Türkiye’ye örnek gösterilen bir bölge Kartepe ancak gelin görün ki işi gücü CHP’yi eleştirmek olan AKP Milletvekilleri sadece sabah yürüyüşleri ve kahvaltılar yaparken buradaki kirliliği görmüyor ve önlemi için de kıllarını kıpırdatmıyor” dedi. Akar, seçime yaklaşılırken AKP’nin mevcut 7 Milletvekili ve adaylarının vatandaşa hiç bir proje anlatamayıp sadece CHP ve projeleri ile gündeme geldiklerini her gün buna ilişkin açıklamalar yaptıklarını belirterek “Gelsinler buradaki kirliliği de konuşsunlar. Sadece burası değil Türkiye’yi nasıl kirlettiklerini açıklasınlar” dedi.

 

7 HAZİRAN’DA; TÜRKİYE DE KOCAELİ DE TEMİZLENECEK

Akar, yapılan son araştırmalara da dikkat çekerek “2013 yılında Çevre Performansı İndeksinde; Türkiye 132 ülke arasında çevre konusunda 109. sırada, Çevresel sağlık başlığında 67. sırada iken ekosistem canlılığında 118. sırada, var olan ormanların korunmasında 66. sıradadır. Bunlar bizlerin rakamları değil, uluslararası kuruluşların raporları” dedi. Doğayı rant için katleden AKP zihniyetinin ‘kalkınma’ mantalitesinin ‘ağaç dikme’ye indirgendiğini ancak asıl olanın var olanı korumaktan geçtiğini belirten Akar, “7 Haziran’da daha temiz bir Kocaeli ve Türkiye için yaşanabilir bir ülke için halkımızın tercihi CHP olacaktır” şeklinde konuştu.

07 Mayıs 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR