AKP ilçe başkanının küfrettiği doktor istifa etti

AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder’in hastanede üzerine yürüdüğü Özlem Nur Yıldız, şahsın ilçe başkanı olduğunu sonradan öğrendiğini kişinin üzerin...

AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder’in hastanede üzerine yürüdüğü Özlem Nur Yıldız, şahsın ilçe başkanı olduğunu sonradan öğrendiğini kişinin üzerine yürüyerek, ‘Seni döverim, elimde kalırsın’ diyerek tehdit ettiğini söyledi.

 

Kandıra Devlet Hastanesi’nde görevli doktoru tehdit eden ve fiziksel saldırıya teşebbüs eden AKP İlçe Başkanı Yunus Özer’e tepkiler giderek büyüyor. Olayı bizzat yaşan ve Özder ile ilgili iddialarda bulunan genç pratisyen hekim Özlem Nur Yıldız, gazetemize konuştu.

 

“SENİ DÖVERİM!”

Kandıra’ya penüz üç hafta önce geldiğini belirten Yıldız, “Burada kimseyi tanımıyorum. O gün gelen hastayla ilgili doktor arkadaşım Nur Tozoğlu ile birlikte kritik yapıyorduk. Sinirsel bir durum olabilir diyorduk. Bu söylediklerimizi duyan bir bey yanımıza geldi ve “Sinirsel filan değil, bu işin altında başka bir iş var. İşinizi adam gibi yapın” dedi. Kendisine dönerek, ‘Siz dışarı çıkarsanız bizde işimizi doğru dürüst yaparız’ dedim. Bunun üzerine, ‘Seni kadın halinle bir döverim elimde kalırsın. Ben AK Parti Kandıra İlçe Başkanıyım’ diyerek üzerime yürüdü” dedi.

 

“HEMEN POLİS ÇAĞIRDIM”

Etraftakilerin tuttuğu kişinin AKP’nin ilçe başkanı olduğunu o an öğrendiğini dile getiren Yıldız, “Hastane personeli bile onu dışarı çıkartacağına beni sakinleştirip dışarı çıkmaya ikna ediyordu. Meğer ilçe başkanının korkusundan böyle yapmışlar. Güvenlik müdahale edemeyince polis gelene kadar doktor odasında mahsur kaldım. Polis geldikten sonra odadan çıkarak karakola gidebildim” diye konuştu.

 

“GÖREVİMDEN İSTİFA ETTİM”

Yaşanan bu olayın ardından psikologa gittiğini stres teşhisi konulduğunu kaydeden Yıldız, şöyle konuştu: “Olay anını hala yaşıyor gibiyim. Görevimden ve doktorluktan istifa ettim. İstifa dilekçemi hastaneye sundum. Can tehlikem olduğu için o hastaneye bile korka korka gittim. İstifanın işleme alınabilmesi için bir ayın geçmesi gerektiği söylendi. Ben de 1 aylık rapor aldım. Yasal sürenin ardından pratisyen hekimliği bırakacağım.”

 

“ÇALIŞANLAR DA KORKTU”

Son olarak olayla ilgili tutanak tutmak istediğini dile getiren Yıldız, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Oradaki tıbbi sekreter, hastane personeli ve güvenlik görevlileri, kurumda taşeron eleman olduklarını ve işten atılma korkusu ile hiçbir şey görmediklerini ve duymadıklarını söyleyeceklerini beyan ettiler. Ayrıca hastanede beyaz kot uygulanmasını istedim, bu da uygulanmadı.”

 

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA AÇILDI

Kandıra’da AKP’li Yunus Özder’in üstüne yürüdüğü genç hekim Özlem Nur Yıldız’ın istifa kararı aldığı öğrenildi. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney, olayla ilgili soruşturma açıldığını söyledi.

 

AKP Kandıra İlçe Başkanı Yunus Özder ile yaşadığı tartışma ile gündeme gelen Pratisyen Hekim Özlem Nur Yıldız, Kandıra Devlet Hastanesi’ndeki görevinden istifa etme kararı aldı. Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta, “Yaşanan olay sonrasında Kandıra Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi.

 

“KANDIRA GENÇ BİR HEKİMİNİ KAYBETTİ”

Kandıra’nın genç bir hekimini kaybettiğini dile getiren Kocaeli Tabip Odası Genel Sekreteri Burhan Çağlar Usta, “Hekimimiz izne ayrıldı. Kandıra genç bir hekimi kaybetti. Buna AKP’nin ilçe başkanı sebep oldu. Kandıra doktoruna sahip çıkamadı. Başka doktorları da kaybedebilirler. Kocaeli Valiliği ve AKP İl Başkanlığı’ndan randevu istedik. Ayrıca ilçe başkanı bütün kamu görevlilerine karşı aynı tutum içerisindedir. Yakın zamanda ilçe polis merkezini basarak ‘Sizlerin yaka kartlarını sökerim’ şeklinde beyanlarının olduğunu duydum. Kendini padişah zannediyor. Özlem Nur Yıldız’ın bu şartlarda Kandıra’ya dönmesi mümkün değil” dedi.

 

SORUŞTURMA AÇILDI

Konunun takibinin Kocaeli Valiliği, AKP İl Başkanlığı ve Kamu Hastaneleri Birliği tarafından yapılması gerektiğini dile getiren Usta, şöyle konuştu: “Yaşananların üstüne gideceğiz. Doktor hanım istifa ediyor. Bu şartlarda çalışamaz” dedi. Öte yandan Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney de, “Soruşturma başlatıldı. Bize istifası hakkında resmi bir bilgilendirme gelmedi. Doktor hanım istediği takdirde tayini yaparız. Oraya da başka bir arkadaş görevlendiririz” dedi.

 

İLÇE BAŞKANINA TEPKİ

MHP Kandıra İlçe Başkanı Türkan Özcan ise açıklamasında, “Bir ilçe başkanının bu şekilde anılması doğru değil. Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınıyorum. Siyasi partilerin temsilcileri çok hassas olmalı. Kandıra Devlet Hastanesi doktor sorunu yaşanan bir hastane. Olayların devam etmesi durumunda doktorlar gelmek istemeyebilir. Biz o zaman hastaneyi mi kapatalım. Kimse kimsenin uşağı değildir. Burası da muz cumhuriyeti değil. Bilgi almak istedim, başhekimin bilgisi olmadığını gördüm. Burada sorumluluk başhekimindir” dedi. Serkan BORLAK

17 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

guwen meselesi _ - ALIŞANLAR DA KORKTU”

Son olarak olayla ilgili tutanak tutmak istediğini dile getiren Yıldız, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Oradaki tıbbi sekreter, hastane personeli ve güvenlik görevlileri, kurumda taşeron eleman olduklarını ve işten atılma korkusu ile hiçbir şey görmediklerini ve duymadıklarını söyleyeceklerini beyan ettiler. Ayrıca hastanede beyaz kot uygulanmasını istedim, bu da uygulanmadı.” - bu yaptığınız yorumda ciddimisiniz sayın hocam !

Yanıtla . 0Beğen 17 Ekim 09:26
02

atakan yücel - bunlar mühür bende sultan benim kahramanları hep böyle gücü insanlık için hizmetlerde kullanacaksın bizde sistemin eksiklerinden birçok sorunlar yasıyoruz böyle yapmıyoz çıkıp tüm kocaeli halkının önünde özür dilemelidir.

Yanıtla . 0Beğen 17 Ekim 09:26
01

ali - rezilller bu akp saltanatı ne zaman bitcek bizim halk olarak böyle bir iktidarı seçiyosak biz bunlara layığız demektir

Yanıtla . 0Beğen 17 Ekim 09:26
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR