Çakırca: Güvenlik zafiyeti yaşandı

Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca basın toplantısı yaparak, Yeni Cuma Parkı’nda yaşanan olaylarda güvenlik zafiyetinin olduğunu söyledi.BDP ile MH...

BÜYÜT

Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca basın toplantısı yaparak, Yeni Cuma Parkı’nda yaşanan olaylarda güvenlik zafiyetinin olduğunu söyledi.

BDP ile MHP arasında yaşanan kavgalar endişe yarattı. Ülkü Ocakları Başkanı Ramazan Çakırca il binasında konuyla ilgili açıklamada bulunarak provokasyonlara gelmeyeceklerini kaydederek güvenlik güçlerinin yeterince müdahale etmediğini savundu. Çakırca, “12 Haziran seçimlerinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Ancak her zaman olduğu gibi bu provokasyonlara gelmeyeceğiz. Onların parçası olmayacağız” açıklamasında bulundu. Cuma gününden itibaren basında çıkan haberler hakkında eleştiride bulunan Çakırca, “Yeni Cuma’da yaşanan olayda bizim 4 arkadaşımıza saldırı olmuşken sanki saldırıya geçen taraf mağdurmuş gibi gösterildi. Basına bu şekilde yansıması bizi üzdü. Basının daha sağduyulu ve gerçekçi olmasını istiyoruz” dedi.

“4 MASUM GENÇ”
İl Başkanı Celalettin Yaylak ise yaptığı açıklamada güvenlik güçlerine seslenerek, “Biz MHP olarak devlet ve bayrağımızı hiçbir zaman zor durumda kalmasını istemedik. Yapılan açıklamalarda 4 masum gencin saldırıyı gerçekleştiren taraf olduğu söylenmiş bu bizi çok üzmüştür. Biz devletimize destek vermeye devam edeceğiz. Eğer susuyorsak bu korktuğumuz için değil, milletimizin huzurunun bozulmaması içindir. Bundan sonraki süreçte yapılan saldırılar karşısında MHP sessiz kalmayacak, önceki süreçlerde olduğu gibi yine kendini savunacak” diye konuştu.

31 Mayıs 2011 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR