Çolak: Mücadele edeceğimize kimsenin kuşkusu olmasın

Kocaeli Üniversitesi rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Başar Çolak, yola ilk olarak Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu ile çıkmış ve daha sonra kendisinin aday...

Kocaeli Üniversitesi rektörlük seçimlerinde Prof. Dr. Başar Çolak, yola ilk olarak Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu ile çıkmış ve daha sonra kendisinin aday olmasına karar vermişlerdi. Seçimlerde ilk üçe giren Başar Çolak, YÖK değerlendirmesi ve sonraki süreçlerde yer almayacağını duyurdu.


“KATIKSIZ SEVİNÇ DUYDUNUZ”

Başar Çolak, “Uzun cümlelere gerek yok diye düşünüyoruz. Bize verdiğiniz her oyun bağımsız ve özgür bir üniversite umudu için verildiğini, oyunuzu sandığa attıktan sonra yüreğinizin hafiflediğini, bizle beraber katıksız bir sevinç duyduğunuzu, üniversitemizde ülkemize örnek bir seçenek yaratılmasına destek olduğunuzu biliyoruz” ifadelerine yer verdi.

 

“BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Söz verdiğimiz üzere ve en yüksek oyu alamadığımız için YÖK değerlendirmesi  ve sonrasındaki süreçlerde yer almayacağız diyen Çolak, “Bundan sonra da akademik değerlerimizi ve haklarımızı korumak ve geliştirmek için birlikte olacağımıza  ve mücadele edeceğimize kimsenin kuşkusu olmasın. Bizlere güvendiğiniz için, bağımsız ve demokrat bir duruş sergilediğiniz için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

02 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR