Sert: İthal şube başkanı ile yeni tezgah peşindeler

Belediye-İş Sendikası’nı sert bir dille eleştiren Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, “Belediye-İş bu kez ithal bir şube başkanıyla yeni...

BÜYÜT

Belediye-İş Sendikası’nı sert bir dille eleştiren Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, “Belediye-İş bu kez ithal bir şube başkanıyla yeni kışkırtmalar, yeni tezgahlar peşindedir” dedi.

Hizmet-İş Sendikası Genel Sekreteri Devlet Sert, sendikalarından istifa ederek Belediye-İş Sendikası’na geçen işçiler ve yaşanan süreçle ilgili bilgi verdi. Sert yaptığı açıklamada şunları söyledi “Sendikamızın uzun süredir yetkili olduğu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve İSU Genel Müdürlüğü’nde son günlerde Belediye-İş’in öteden beri devam eden iş barışına, işçiler arasındaki birlikteliğe yönelik tahrikleri ve Kocaeli kamuoyunda kaos çıkarma girişimleri devam etmektedir.

YENİ TEZGAHLAR
Belediye-İş’in Kocaeli’de bugüne kadar yaptığı tek şey: İşçiler arasında mevcut olan birlik ve beraberliği bozma girişimleridir. Bunun için de ellerinden gelen her türlü yalan, saptırma ve bilgi kirliliğine başvurmaktadır. Ancak bu girişimleri bugüne kadar boşa çıkmıştır, bundan sonra da boşa çıkacaktır. İşçilerimizin Hizmet-İş’e olan güvenlerini sarsamayacağını anlayan Belediye-İş bu kez ithal bir şube başkanıyla yeni kışkırtmalar, yeni tezgahlar peşindedir. Bugüne kadar sadece doğruların ifadecisi olduk, bundan sonra da aynı doğruların ifadecisi olacağını söyledi.

22 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR