Kocaeli Uluslararası Öğrencileri açılış kokteylinde buluştu

Umuttepe Camii Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen kokteyle öğrencilerin yanı sıra, akademide görev alacak eğitimciler ve Kocaeli Büyükşehir Belediy...

BÜYÜT

Umuttepe Camii Kültür Merkezi salonunda gerçekleşen kokteyle öğrencilerin yanı sıra, akademide görev alacak eğitimciler ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Müdürü Zafer Sevil ve Fatih Dizdar katıldı.

 

28 ülkeden 80 öğrencinin iştirak ettiği kokteylin açılışında kısa bir konuşma yapan dernek başkanı Yavuz Altınışık 18 ilde yürütülen bu akademinin sadece öğrencilerin mesleki ve akademik kariyerlerini ilerletmekle sınırlı kalmadığını, yeni dostluklara, birlik ve beraberliğe de kapı araladığına vurgu yaptı. Bu tür çalışmaların gelecek için bir ümit olduğunu ifade eden Altınışık yaşadığımız yüzyılı ölüm ve çatışma teorileri üzerine kurgulayanların çirkin niyetleri ancak samimiyetle gönüllerini birbirlerine açan insanların inşa edeceği bir anlayışla çökertileceğini söyleyerek yarının siyasetçileri, gazeteci ve entelektüelleri olarak toplum önünde sorumluluk alacak gençlere bu anlamda çok fazla görev düştüğünü dile getirdi.

 

Yavuz Altınışık’ın konuşmasından sonra uluslararası öğrencilerden Afganistanlı Kamaluddin Sakhizada, Kazakistanlı Raushan Kanbar ve Afganistanlı Lalmuhammad Lame geçen yıl düzenlenen akademi hakkında kişisel kanaatlerini bildiren bir konuşma yaptılar. Öğrencilerin konuşmalarından sonra kürsüye davet edilen Gençlik Hizmetleri Müdürü Zafer Sevil farklı ülkelerden Kocaeli’ye okumaya gelen öğrencileri yabancı değil misafir olarak gördüklerini ve Türkiye’de misafire çok kıymet verildiğini söyleyerek uluslararası öğrencilerin bu millet için ne kadar kıymetli olduğunu dile getirdi. Barış ve sevgi dilinin bütün coğrafyalarda hakim kılınması için bu tür organizasyonlara ihtiyaç duyulduğuna dikkat çeken Sevil Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Merkezi olarak bu tür etkinliklerin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz dedi.

 

Yapılan konuşmalardan sonra 13 Şubat 2015 tarihinde başlayacak Uluslararası Öğrenciler Akademisi’nin içeriği hakkında öğrencilere bilgi verildi. Slayt gösterimleri ile yapılan tanıtım ve bilgilendirme sunumundan sonra öğrencilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.

02 Şubat 2015 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR