“Kadınlara pozitif ayrımcılık yapılmalı”

AK Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Azize Sibel Gönül, KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Ertuğrul Çetin...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Azize Sibel Gönül, KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Ertuğrul Çetinkaya’yı ziyaretinde “Kadınlarımızın devlet destekleri kullanılırken, pozitif ayrımcılığa tabi tutulması gerekir” dedi.

Kocaeli Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Penbe Aslan ve Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Avukat Emel Ceylan Balcıoğlu da ziyarette hazır bulundu. Gönül, 23 Ağustos 2013’de açılışı yapılan Yeni Hizmet Binası için, Çetinkaya’ya hayırlı olsun dileklerini iletti ve yeni hizmet binasını çok beğendiğini vurguladı. KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Ertuğrul Çetinkaya ise KOSGEB ve Destekleri hakkında Gönül’e çalışmalar hakkında geniş bilgi verdi, Gönül Kocaeli ili için Kadın Girişimciliği konusunun üzerinde durduklarını ve gereken her türlü desteği sağlayacaklarını belirtti.

“İLİMİZDE GİRİŞİMCİLİĞİN
LOKOMOTİFİ KADINLARDIR”
KOSGEB Kocaeli Hizmet Merkezi Müdürü Ertuğrul Çetinkaya konuşmasında; “KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında, Kocaeli’de 4 bin kişinin üzerinde girişimci adayına uygulamalı girişimcilik eğitimi verilmiştir. Bu rakamın yüzde 60’ı kadındır. Kadınlarımıza her alanda değer veriyoruz. Girişimci kadınlarımızın sayısı çoğalıyor, biz de elimizden gelen desteği gösteriyoruz” dedi.

“KADIN GİRİŞİMCİLERE
POZİTİF AYRIMCILIK”
AK Parti Kocaeli Milletvekili TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon Başkanı Azize Sibel Gönül kadınların önünde sermaye olduğunu vurguladı. Gönül konuşmasında;“Kadın girişimciliğin önündeki en büyük engel, sermaye yetersizliğidir. Devletimiz iş kuran kadınlarımızı KOSGEB kanalıyla desteklerken, ilk finansman noktasında yaşanan güçlükler için çözümler üretmeye çalışmaktadır. Bu noktada uygun banka kredileri ve Kredi Garanti Fonu devreye alınabilir. Kadınlarımızın devlet destekleri kullanılırken, pozitif bir ayrımcılığa tabi tutulması önemlidir. Bu konu anayasamızda da yerini bulan bir konudur” dedi.

“KADIN BAŞARILARININ
KONUŞULDUĞU ŞEHİR”
Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Penbe Aslan bilgilendirme konuşmasında “Kocaeli’mizi sayın vekilimiz ve kamu kurumlarımızın desteğiyle, kadın sorunlarının konuşulduğu bir şehirden, kadın başarılarının konuşulduğu bir şehir haline getirdik. Bu anlamda bölgemizde çok güzel çalışmalar yaptık. KOSGEB’in, Kadın Girişimciliğine verdiği destek son derece önemlidir. Destek rakamlarında kadınlarımızın oranı da bizim göğsümüzü kabartmaktadır” dedi.

“KOCAELİ KADIN
GİRİŞİMCİLER PLATFORMU”
Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Avukat Emel Ceylan Balcıoğlu ise Gönül öncülüğünde ilerleyeceklerini vurguladı. Balcıoğlu; “Kocaeli’deki kadın çalışmalarını bir platform altında toplamalıyız. Sayın Vekilimizin öncülüğü ve himayesinde, Kocaeli’de kadınla ilgili her türlü projenin, önerinin ve sorunun tartışıldığı ve çözümler üretildiği bir yapıya ihtiyacımız var. Kadın örgütlerinin, kamu kurumlarının, sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin oluşturacağı bu yapı, ilimizdeki kadın başarılarını sürdürülebilir kılacak ve kurumsal bir yapıya taşıyacaktır” dedi.

09 Eylül 2013 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR