Bakın ismi ne olacak?

Yıl sonunda hizmete açılacak olan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde inceleme yapan Milletvekili Zeki Aygün, “15 Temmuz’da TSK içerisinde bir kısım asker ta...

Yıl sonunda hizmete açılacak olan Kocaeli Devlet Hastanesi’nde inceleme yapan Milletvekili Zeki Aygün, “15 Temmuz’da TSK içerisinde bir kısım asker tarafından darbe yapılmak istendi. İkindi talimata kadar alanlarda olmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu

 

AKP Kocaeli milletvekili Zeki Aygün inşaatı hala devam eden Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yeni binasında incelemelerde bulundu. Aygün’e Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney ve Kocaeli Devlet Hastanesi Başka Hekimi Adem Çakır da eşlik etti. 45 bin metre kare alan içerisine inşa edilen hastanede çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Eski devlet hastanesi yıkıldıktan sonra yerine 500 araçlık otopark üstü yeşil alan olarak meydan yapılacak.

 

ice11-207.jpg

 

YURT DIŞINDAN GELENLER

Kocaeli Devlet Hastanesi’ni incelemesi sonrasında açıklama yapan AKP milletvekili Zeki Aygün “2014’te başlayan bu yatırım modern bir hastane haline gelecek. Hastanedeki her şey son sistem yapılıyor. İnsanımız buna layık. Son olaylar karşısında milletimize ne kadar yatırım yapsak az. Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nde ve Gebze Devlet Hastanesi’nde de çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Darıca Farabi Devlet Hastanesi’nin araştırma hastanesi olması konusunda da çalışmalarımız sürüyor. Burada yapılan hizmetler artık Kocaeli değil, Türkiye standartını da yapılıyor. Eskiden hastalarımız yurt dışına giderlerdi, artık oradan buraya hastalar gelmeye başladı. Bizim AKP hükümeti döneminde övündüğümüz tek sağlık ve ulaşım” dedi.

 

YAPILAN YATIRIMLAR

Sağlık turizmi açısından da Kocaeli’nin gelişmemesi için hiçbir neden yok diyen Milletvekili Aygün “Ilıca suyumuz var sağlık açısından faydalı olan ve yapılan tesisler de bunların tamamlayıcısı oluyor. Ulaşım konusunda da ciddi çalışmalar yaptık. Üçüncü köprümüz ve Osmangazi Köprümüzü hizmete açtık. İstanbul artık her hayfa Kocaeli’ye akıyor.  Şu anda incelediğimiz Devlet Hastanemiz de 200 yataklı bir hastane olacak. Bunlardan 50 tanesi yoğun bakım ünitesi. Geçmişte 2-3 olan yoğun bakım yatak sayısı eğer bugün 50 tane toplamda da 700’e yakın olabiliyorsa bu sağlıkta geldiğimiz noktayı gösterir. İnceledik gördük, hususi hasta olup gelinir buraya” açıklamasında bulundu.

 

HİZMETE AÇILIYOR

Ben bu söylediklerimi AKP’yi övmek için söylemiyorum diyen Aygün “Bu insanlara hizmet yapılıyor. Hastanemiz 2014’te başlamıştı 2016’nın bu aylarında bitmesi gerekiyordu projedeki bazı değişiklikler ve tadilat nedeniyle süresi biraz uzadı. Bu senenin sonuna kadar da tamamlanması planlanıyor. Biz de çalışmaları yerinde görmek ve incelemek, eğer yardıma ihtiyaç varsa da yardımcı olmak için bugün buraya geldik. Bir an önce de hizmete açmak istiyoruz. Hastanelerin içeriği de çok önemli. 5 yıldızlı otel odası gibi hastane odalarımız yapılıyor. Çift televizyon, bilgisayar, kulaklıkla müzik dinleme imkanı olacak. Bu da insanımıza verdiğimiz değeri gösteriyor. Siyasetin amacı halka hizmettir biz de bunu yapmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

 

TOPEL DAHA ÇOK KULLANILACAK

Ulaşımı ne kadar sağlıklı olursa ülkenin kalkınmasına en büyük katkıdır diyen Milletvekili Aygün “Otobanlar ne kadar güzel olursa insanların ulaşımı da o kadar kolay olur. Kocaeli’nin otobanları, D-100 Karayolu yetmiyor. Tıkanıyor bayramlarda. Gerekli çalışmaları yaptığımız zaman Kocaeli ulaşım sıkıntısıyla değil, cazibesiyle gündeme gelecek. Cengiz Topel bugün Sabiha Gökçen’e yakınlığı nedeniyle çok kullanılmıyor. Zaman içerisinde ulaşım arttıkça Topel de daha kullanılır hale gelecek. Uçak artık herkesin ulaşabileceği bir ulaşım aracı haline geldi. Hatta 30 metrelik bir pisti var eğer 40 metrelik hale gelirse büyük uçaklar da inebilecek ve çalışmalar yapıyoruz. Hacca giderken kullanılmasını yaşadık, trafik yoğunluğunda kullanıldığını gördük ama ileride Sabiha Gökçen kadar yoğun kullanıldığını da göreceğiz” ifadelerini kullandı.

 

TALİMAT GELENE KADAR

Bu iş siyaset üstü bir hadise oldu diyen AKP Milletvekili Aygün “15 Temmuz‘un ardından muhalefeti ile birlikte herkes bu işin arkasında ve biz de sabahlara kadar sahadayız. İnsanlar orada demokrasi ve ülkesine sahip çıkmak için duruyor. İnsanlara projeleri anlatalım ki içleri rahatlasın. Güzel şeyler oluyor bu ülkede. Bir korku, suni bir teneffüs yaratmayalım. Nöbetlere gelince cumhurbaşkanımız bir düdük çaldı ve halk sokaklara döküldü, ikinci düdüğü çalana kadar da alanlarda olmaya devam edeceğiz. Bu olayı gerçekleştirmek isteyenler gözümüzün nuru dediğimiz asker ocağında beyinlerini Pensilvanya’ya kiraya veren zihniyetin yapmak istediği bir girişimdi. Bunları yapan Türk askeri olamaz. Onları ayrı tutuyoruz. Biz TSK’ya değil şahsi olarak bu girişimi yapanlara tepki gösteriyoruz. Demokrasi nöbetlerimiz devam edecek. Vatandaşımızdan da gelen talep üzerine hep birlikte kent büyükleriyle birlikte Perşembe Pazarı alanını Demokrasi Meydanı olarak ilan edeceğiz, Bu olaylardan sonra da o alan bu ismi hak etti” dedi.

Serkan BORLAK 

25 Temmuz 2016 Kocaeli- Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR