Alp: Tek başlarına hareket edemiyorlar

AKP Milletvekili Radiye Katırcıoğlu’nun Kent bayramlaşması sırasında “Teşkilatlara teşekkür ediyorum” sözünün bu kadar büyütülmesinin yanlış olduğunu...

BÜYÜT

AKP Milletvekili Radiye Katırcıoğlu’nun Kent bayramlaşması sırasında “Teşkilatlara teşekkür ediyorum” sözünün bu kadar büyütülmesinin yanlış olduğunu belirten İlçe Başkanı İdris Alp “Gölcük, Kocaeli, Ülkenin başka bir derdi yok mu da milletvekilimizin dili sürçmesinden dolayı teşkilatlara teşekkür ediyorum kelimesi mi Gölcük’te mevzu. Ucuz siyaseti bıraksınlar” dedi.

 

BU FOTOĞRAF ORTAKLIKLARIN BELGESİ

Alp “Hepimiz insanız. Bayramlaşma Kaymakamlığın, Devletin kent bayramlaşmasıdır. İnsanlar hata yapabilir. Orada yanlış bir anlaşılma olmuştur. Milletvekilimiz partideki ifadesinin aynısın teşkilatlara teşekkür ediyorum dedi. Bunu art niyetli yapmadı. Art niyetli yapmadığını kendiside fark etti dilinin sürçtüğünü. Ama oradaki muhalefet partileri bu memleketin başka derdi yok mu? Gölcük, Kocaeli, Ülkenin başka bir derdi yok mu da Milletvekilimizin dili sürçmesinden dolayı çıkan teşkilatlara teşekkür ediyorum kelimesi mi Gölcük’te mevzu. Ucuz siyaseti bıraksınlar. Ülkenin başka sorunu yok. Çıktılar boy, boy açıklama yaptılar. Ben CHP ve MHP ortak dediğimde zorlarına gidiyor. Bu fotoğraf ortaklığın bir belgesi değimli?” dedi.

 

TEK BAŞLARINA HAREKET EDEMİYORLAR

Alp “Kendileri bir basın toplantısı yapmışlar. Hayırdır bunlar tek başlarına hareket edemiyorlar mı? MHP tek başına, CHP tek başına hareket edemiyormu? Seçim döneminde de bunları çok gördük. Beraber seçim kuruluna gidip şikayet etmeler, kaymakamlığa şikayet etmeler kol kola. CJP ile MHP’nin ortaklığı Gölcük’te hala devam etmekte. Konuya bakarmısınız? Milletvekilimizin yanlışlıkla söylediği sözün basın toplantısı” şeklinde konuştu.

 

TRABZONLULAR DERNEĞİ CHP VE MHP’NİN BASIN BÜROSU MU?

Alp “Bu arada bir şey daha söylemek istiyorum. Nerde basın toplantısı yapıyorlar bu ortadaki kim Trabzonlular Derneği. Trabzonlular Derneğimiz CHP ve MHP’nin basın merkezimi? Onu da soruyorum. Bu dernek bizim derneğimiz. Herkesin derneği.  CHP ve MHP basın açıklamasını Trabzonlular Derneğinde yapıyorlar. Trabzonlular Dernek başkanına da soruyorum. Orayı basın merkezi olarak mı kullanıyorlar MHP ve CHP.  Başka bir şey üretemiyorlar. Deki kardeşim sen kentsel dönüşümde Gölcük’te u işi yapamadın de. Türkiye’de şu işi yapıyorum. Taş üstüne taş koyuyorum de. Nerden siyaset rant devşiriyorlar. Bıraksınlar bu işleri. Ben onların tecrübesi kadar tecrübeli değilim. Ben onların kardeşleri yaşındayım. Onları çok seviyorum. Saygım var.  Ama bu ucuz siyaseti de bıraksınlar. Biraz üretken olsunlar. Böyle çok da ortak olduklarını belirtmesinler tabanları kırılır bu işten” dedi.

 

KARANLIK ELLERİN İŞİ

Alp “En önemli gündem Suruç’ta ki patlama. 13 yıldır bu ülkede hep oyunlar oynanmıştır. Oynanmaya da devam ediyor. Bu oyunları ve tezgahları yapanlar bilmelidir ki Türkiye’de ki iç huzuru kardeşliği birlik ve beraberliği bozamayacaklar. Karanlık ellerin devreye girmesiyle Suruç’ta ki patlama meydana gelmiştir. Patlama ile birlikte 31 vatandaşımız hayatını kaybetti. Terör nereden gelirse gelsin kim tarafından yapılırsa yapılsın terördür. Hayatını kaybedenlere Allahtan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

 

AK PARTİ MİLLETTEN MESAJ ALIR

Alp “Türkiye’de işler yolunda ne zaman gitmeye başlasa bununla dünde bugünde karşılaşıyoruz. Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenler bunu yaptıramayacak. Kurtuluş savaşında da Çanakkale savaşında da birçok mücadelemizde Türkiye’ye diz çöktürmek isteyen güçler başarılı olamamıştır. Türkiye Cumhuriyeti güçlü bir devlettir. Birileri bir mesaj vermeye uğraşıyorsa boşuna uğraşmasın AK parti mesajı sadece milletten alır. Bu gün tüm siyasi görüşleri bir kenara bırakıp bir olup ortak görüş sergilemek zorundayız” Şeklinde konuştu.

 

DERSHANELERİN KAPANMASINI CHP İSTİYORDU

Dershanelerin kapanmasının en çok CHP ve MHP’nin istediğini vurgulayan Alp “Koalisyon çalışmaları devam ediyor. Yöntem çerçevesinde görüşmeler devam ediyor. İnşallah memleket ve milletimiz için hayırlı olur. Geçen hafta CHP’nin başvurusu ile Dershanelerin kapatılması başvurusu ile iptal edilmiştir. 2011 seçimlerinde. CHP ve MHP’nin seçim beyannamelerinde mitinglerde, sokaklarda dershanelerden milleti kurtaracağız diye ifadeleri vardı. Ama daha sonra birilerinden talimat alıp Anayasa Mahkemesine koşan CHP, çocuklarımızı, öğrencilerimizi dershanelere mahkum etmek istiyorlar” dedi.

 

MHP ÇÖZÜM ÜRETMİYOR

Alp “Diğer taraftan MHP, seçim sürecine karşıyım diye sürekli deklere eden, sürekli bu manada sert eleştiride bulunan bir tavırla ama maalesef karşılığında bu terör olayları ile hiçbir yapıcı ifade kullanmamıştır. Peki bu seçim sürecine karşısınız da 13 yıldır ben siyaseti takip ediyorum. Son 5-6 yıldır da farklı, farklı isimlerle bugün çözüm sürecine gelinmiştir. Baktığımız zaman MHP’nin terörle alakalı somut bir önerisi varmıdır? Ben MHP’nin terörü bitirmek adına bu sorunları çözmek adına hiçbir proje sunduğunu görmedim. Sunsunlar bu terörü bitirelim. Gelin elinizi taşın altına koyalım diyoruz. Ama hiçbir proje yok. Sadece çözüm sürecine karşıyım diyor” dedi.

22 Temmuz 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR