HDP’den işçilere ziyaret

Kocaeli’de kurulu bulunan TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları’nda, Tüm Taşıma İşçileri Sendikası’na (TÜMTİS) üye oldukları için işten atılan 48 işçiye b...

BÜYÜT

Kocaeli’de kurulu bulunan TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları’nda, Tüm Taşıma İşçileri Sendikası’na (TÜMTİS) üye oldukları için işten atılan 48 işçiye bir destek de HDP’den geldi. HDP Kocaeli Milletvekili adayları, önceki gün işçilere destek ziyaretinde bulundu ve her zaman emekçilerin yanında olacaklarını dile getirdi.

 

“HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”

HDP adına yapılan ziyarete Kocaeli milletvekili adayları Ali Haydar Konca, Güner Kizir ve Bediha Salhan hazır bulundu. İşçilere moral veren adaylardan Konca, mücadelelerini kazanana kadar emekçilerin destekçisi olacaklarını söyledi. Adaylardan Güner Kizir ise, yaklaşan 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi yaşanan işçi kıyımını eleştirerek şunları söyledi: “İşçilerin iki sendikaya üye olabileceğini söyleyenler neredeler, bu işçileri görmezler mi?”

 

İŞÇİLER DE MEMNUN

İşçilerin haklı mücadelelerinin yanlarında olacaklarını belirten Kizir, “Bu süreçte girmedik ev, sıkmadık el bırakmayacağız dedik. Seçilsek de, seçilmesek de, meclise girsek de, girmesek de bizler yoksulun, işçinin, emekçinin ve yok sayılanın yanında olacağız. Onların mücadelesini yükselteceğiz” diye konuştu. HDP’nin ziyaretini anlamlı bulduklarını ifade eden TÜMTİS Gebze Şube Başkanı Ali Rıza Atik ise, konuklarına teşekkür etti.

18 Nisan 2015 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR