Aytaç: Milleti, manevi duygularını okşayarak kandırıyorlar

SUNİ GÜNDEM OLUŞTURUYOR SP Gölcük İlçe Başkanlığının Kasım Ayı Divan Toplantısı, parti binasında yapıldı. Divan İlçe Başkanı Sami Aytaç “19. Milli...

SUNİ GÜNDEM OLUŞTURUYOR

SP Gölcük İlçe Başkanlığının Kasım Ayı Divan Toplantısı, parti binasında yapıldı. Divan İlçe Başkanı Sami Aytaç “19. Milli Eğitim Şurası’nda Osmanlıcanın okullarda seçmeli ders olarak okutulması kararı alındı. Bu karar milletimizin kendi tarihini bilmesi ve geçmişini okuyabilmesi açısında yerinde ve doğru bir karardır. Zaten Sosyal Bilimler Liseleri’nde zorunlu olan bir dersin diğer okullarda da seçmeli olarak müfredata girmesi gayet normaldir” dedi.

 

KUTUPLAŞMA

Aytaç “Ancak Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın, Osmanlı dersinin zorunlu olmadığını; sadece tavsiye kararı alındığını açıklamasına karşın, gazetelerin ‘VIP torpil’ manşetlerini attığı sırada Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın topa girmesi ve ‘Osmanlıcanın bu ülkenin evlatlarının öğrenmesinden ürkenler var. Bunlar istese de istemese de bu ülkede Osmanlıca öğrenilecek ve öğretilecektir’ açıklaması yeni bir kutuplaşma ve asıl gündemi farklı bir noktaya çekme çabasından başka bir şey değildir. Sayın Cumhurbaşkanı’nın açıklamaları aslında AK Parti hükümetinin ülke yönetiminde düştüğü acziyeti de ortaya koyuyor” açıklamasında bulundu.

 

VIP TORPİL GİZLENİYOR

Saadet Partisi Gölcük İlçe Başkanı Sami Aytaç “Personel alımı başta olmak üzere kamu kurumlarındaki birçok işlemde torpil yapıldığını, Ak Partili birçok bakan ve milletvekilinin akrabalarının 'torpille' işe alınıp, yükseltildiği iddiaları en az yolsuzluk iddiaları kadar vahimdir. Devlet kadrolarına personel temin etmek için gerçekleştirilen KPSS sınavı sadece formalite icabı yapılan bir sınav mıdır? Gazete manşetlerine yansıyan torpil iddialarına hükümet niçin cevap vermiyor? Ya da Sayın Cumhurbaşkanı niçin bu konuya hiç girmiyor, yoksa ‘ben yaptım oldu’ mu diyor?” şeklinde konuştu.

 

ÜLKE GERÇEKLERİ SUNİ GÜNDEMLERLE GİZLENMEK İSTENİYOR!

Sami Aytaç “Halkımız sıkıntılarla boğuşurken Sayın Cumhurbaşkanı’nın Başbakanlık’tan kalma alışkanlıklarına devam ederek muhalefet partilerine sataşmasının anlamı yoktur. Esnafımız siftah yapamadan dükkân kapatıyorsa, TÜİK verilerine göre işsizlik oranı yüzde 10'un üzerine çıktıysa, insanlarımız borçlarını yeni borç alarak ödüyorsa, devletin toplam borcu 630 milyarın üzerine çıkmışsa, uyuşturucu kullanımı yaşı 11 yaşına kadar inmişse, tüketime yönelik yatırımlar bile artık çare olmuyorsa, milli değerlerin satılması yetmezmiş gibi, sıcak paraya olan ihtiyaç sebebiyle bedelli askerliğin önü açılıyorsa, iltimas ve yolsuzluk iddialarının önüne geçilemiyorsa, ödenemeyen çeklerin oranı artmış, mahkemelerde icra dosyaları yığılmışsa, son iki yılın en düşük büyümesi (1,7) yaşanıyorsa, daha büyük sorunlarla karşı karşıya kalabiliriz” dedi.

 

SADECE MİLLİ VE MANEVİ DUYGULAR OKŞANIYOR

Aytaç sözlerine şöyle devam etti; “Bu gerçekler ülke gündeminden ustaca manevralarla, halkın milli ve manevi duyguları okşanarak düşürülmek isteniyor. Polemik üreten bu açıklamalarla sadece hükümetin ülke yönetimindeki acizliği örtülmeye çalışılmaktadır. Saadet Partisi olarak Osmanlıcanın okullarda okutulması taraftarıyız; ancak altı yılda doğru dürüst Türkçe okutamayan bir eğitim sisteminin ilmi ve edebi yönü yüksek bir dilin hiçbir alt yapı çalışması olmadan ‘istese de istemese de’ denilerek dayatmayla okutulmak istenmesi doğru bir yaklaşım değildir” ifadelerini kullandı.

12 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR