Halıdereli çiftçiler: Bizlere çifte bayram yaşatın

Gölcük Belediye meclisine katılan Halıdereli çiftçiler, taşocağını istemediklerini belirterek, “Bizlere çifte bayram yaşatın” dedi. Mecliste 7 günde...

Gölcük Belediye meclisine katılan Halıdereli çiftçiler, taşocağını istemediklerini belirterek, “Bizlere çifte bayram yaşatın” dedi.

Mecliste 7 gündem maddesi görüşülürken CHP gurubu adına CHP Gurup Başkanı Hüseyin Yılmaz, Halıderede’ki taş ocağıyla ilgili 2 soru önergesi verdi. Belediye meclisine Halıderleri çiftçiler de katıldı. Başkan Ellibeş, “Halıdere için gerekli mücadeleyi hep birlikte yapacağız. Şehirdeki taşocaklarına hepimiz karşıyız. Bizim kararımız nettir” dedi.

 

“HERKES EYLEM İÇİNDE”

Mehmet Ellibeş, hiç kimsenin ilçesinde taşocağı istemeyeceğini vurgulayarak, “Halıdere için gerekli mücadeleyi hep birlikte yapacağız. Şehirdeki taşocaklarına hepimiz karşıyız. Bizim kararımız nettir. Taşocakları zaruridir ancak çevreye ve doğaya zarar vermemeli. Bu konunun Gölcük belediyesi ile hiç ilgisi yok. Ancak biz gerekli kurumlar ile görüştük. 10 gün önce Büyükşehir belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşme yaptık. Taşocağının tahliyesi ile ilgili yasal süreci başlattıklarını, mahkemeye verdiklerini söyledi. Bu konuda herkes eylem içinde”  şeklinde konuştu.

 

“BİZE ÇİFTE BAYRAM YAŞATIN”

Halıdereli çiftçiler ise “20 Eylül’de kira süresi doluyor bunu engellemek için elinizden geleni yapın. Bizlere çifte bayram yaşatın. Halıdere’de çiftçilik öldü. Sebze ve meyvecilik yapamıyoruz. Eskiden tüm siyasiler üst düzey kişiler Halıdere’ye gelirdi. Şimdi hiç kimse gelmiyor” dediler. Çiftçiler daha sonra iki otobüsle büyükşehir belediye meclisine katılma kararı aldı.

02 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Alaattin Türkmen - halıdereye taş ocağı değil okul,hastane,yüksek okul,parklar,imar yolları,kalıcı konutlar,toplu konutlar yapın halıderemize bu yakışır.

Yanıtla . 0Beğen 02 Eylül 17:50
03

mensur keskin - Demokrasilerde halka sorulur,halkın rızası alınır.sonrada halkın dediği olur.Bu taş ocağını halk istemiyorsa halka neden sorulmuyor.yoksa halıderede demokrasimi yok.o zaman bizde yetkililere sesleniyoruz halıdereye acilen demokrasi gelsin.saygılar...

Yanıtla . 0Beğen 02 Eylül 17:50
02

mustafa yılmaz - halıderede ne ölmediki sanki; taş ocağı hariç öldürenler utansın.

Yanıtla . 0Beğen 02 Eylül 17:50
01

EROL ALPASLAN. - HALIDERE HALKI BAŞTAN SONA KADAR HAKLIDIR,BÜYÜKŞEHİR KENDİNE DÜŞENİ İNŞALLAH YAPACAKTIR, İNSANLARIN EKMEĞİNE SAYGI GÖSTERELİM LÜTFEN.

Yanıtla . 0Beğen 02 Eylül 17:50
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR