Güneş: AKP hükümetinin elinde kan ve kir var

CHP Gölcük İlçe Örgütünü ziyaret eden Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, AKP Hükümeti’ni ahlaksızla suçlayarak, “Bu hükümetin elinde kan ve kir vardı...

BÜYÜT

CHP Gölcük İlçe Örgütünü ziyaret eden Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, AKP Hükümeti’ni ahlaksızla suçlayarak, “Bu hükümetin elinde kan ve kir vardır. Bunlardan bu ülkenin ve tüm dünyanın kurtulması lazım. Bu nedenle Genel Seçimler, hem ülkemiz hem dünyamız için oldukça önemli” dedi.

 

CHP İLÇE ÖRGÜTÜNE ZİYARET

7 Haziran 2015 Genel Seçimlerine hazırlanan CHP Gölcük İlçe Örgütü, dün akşam Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş’i ağırladı. İlçe binasında gerçekleşen buluşmaya İlçe Başkanı İsmet İşeri ve yönetimi ile Meclis üyeleri, partililer evsahipliği yaptılar. Gölcük’e İl Başkan Vekili Cihat Altınyuva ve İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Yolcubal ile gelen Vekil Güneş, oldukça sert açıklamalarda bulundu. Sözlerine, önceki gün Fransa’da yaşanan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıya değinerek başlayan Vekil Güneş, saldırıyı nefretle kınadığını söyledi. Çağdaş dünyada böyle saldırıları tasvip etmelerinin mümkün olmadığının altını çizerek, AKP Hükümetini saldırıya yeterince tepki göstermemekle suçladı. AKP Hükümetinde Ahlaksızlığın sınırsız boyutlara ulaştığına dikkat çeken Vekil Güneş, “Ahlaksızlık kalıcı hasardır. AKP Hükümeti bunu başarmıştır. Zaten yaptıkları en iyi şeylerden birisi ahlaksızlık. Zaten 4 Bakanı Yüce Divana göndermemekle bunu ispat etiler” dedi. Vekil Güneş, konuşmasına şu sözlerle devam etti:

 

“AKP HÜKÜMETİNDEN KURTULMAMIZ LAZIM”

“Tarihimiz boyunca biz hiçbir komsumuzla bırakın savaşı kavga bile etmedik. Taki AKP Hükümeti başa gelene kadar. Biz tarihimiz boyunca hiçbir komşumuza silah satmadık. Hiçbir komşumuzla mezhep savaşı içine girmedik. Bu nedenle 7 Haziran’da yapılacak olan seçimlerde hem ülkemizin hem de komşularımızın AKP’den kurtulması lazım. Bu yüzden bu hükümetin elinde kan ve kir vardır. Yolsuzluk ve Ahlaksızlık bunlarda var. Komisyonda bulunan 9 üyeyi verdikleri bu karardan dolayı Allaha havale ediyorum. Bu 4 eski Bakan Yargıdan kaçarak aklandıklarını zannettiler ama kamuoyunda suçu kabul etmiş bakan olarak hafızalarda kalacaklar. Anayasa Mahkemesi ile bir türlü anlaşamıyorlar ve ‘Bunlar Paralel Yapının Adamları’ diye nutuk atıyorlar. Yahu bunları siz seçmediniz mi? Bunların kendi seçtikleri üyelere bile güveni yok. Bakın yaptıkları Saray dillerden düşmüyor. Cumhuriyet tarihimizde yapılan tek saray Aksaray’dır (Adalet Sarayları hariç). Ama halen gözleri doymadı. BU AKP Hükümetinden kurtulmak için hepimize büyük görevler düşüyor. Bu nedenle bu soğuk kış gününde bile randevumu iptal etmeden sizlerin yanına geldim.

25 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR