“Milli değil ‘AKP’ Eğitim Bakanlığı”

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim kurumlarında yönetici konumunda 4 yıl görev süresini dolduranlara yönelik uyguladığı değerlendirme çalışmasının san...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitim kurumlarında yönetici konumunda 4 yıl görev süresini dolduranlara yönelik uyguladığı değerlendirme çalışmasının sansasyon yaratan sonuçlarına bir yorum da Eğitim-İş Kocaeli Şubesi’nden geldi. Şube adına basın açıklaması yapan Şube Başkanı Bilal Şener,  “Milli Eğitim Bakanlığı’nın adındaki ‘milli’ ibaresi kaldırılmıştır, AKP Eğitim Bakanlığı’na dönüştürülmüştür” ifadesine yer verdi.


EN BÜYÜK OKUL MÜDÜRLERİ TASFİYESİ

Hükümetin, paralel yapıyı eğitimde de tasfiye etme gerekçesi ile sınavı kazanarak göreve gelenler dahil tüm okul müdürlerini görevden alarak Cumhuriyet’in en büyük okul müdürleri tasfiyesini gerçekleştirdiğini belirten Şener, “Devletin hukuksuz uygulamalarına bu değerlendirme raporları ile bir yenisi daha ekledi. Adım adım dikensiz gül bahçeli AKP’li Milli Eğitim inşa edilmektedir” dedi. 


SENDİKALARA ÇAĞRI

Söz konusu yönetmeliğin yayımlanmasının ardından yöneticilik için yeterli puanı alamayan üyelerimize yönelik dava dilekçesi hazırladıklarını söyleyen Şener, “Eğitim-İş olarak bu haksız ve hukuksuz uygulamaya karşı gerekli demokratik ve meşru mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi ve diğer sendikalara “Ortak tepki, ortak mücadele” çağrısı yaptı. 28 Ağustos’ta da diğer sendikalara yaptıkları bu birlik çağrısını yazılı olarak gerçekleştirdiklerini belirtti.

28 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR