İSU’dan altyapıya yatırım

İSU Genel Müdürlüğü, İzmit Kadıköy Mahallesi Anıtpark ve Atatürk Bulvarı bölgesinde geçtiğimiz yıllarda bulvar yağmursuyu kolektör hattı inşa etti. İ...

BÜYÜT

İSU Genel Müdürlüğü, İzmit Kadıköy Mahallesi Anıtpark ve Atatürk Bulvarı bölgesinde geçtiğimiz yıllarda bulvar yağmursuyu kolektör hattı inşa etti. İçinde iş makinelerinin temizlik yapacak büyüklükte yapılan yağmursuyu kolektör hattı ile bölge su baskınlarından kurtuldu. Ancak, Kanlıbağ Deresi’nin bulvar bölgesine gelen bölümü ile mahalledeki bazı sokaklarda yağmursuyu altyapısı yetersiz kalıyordu.

 

YENİ YAĞMURSUYU HATTI

Kurum, bölgedeki yağmursuyu problemini gidermek için hazırladığı projenin inşaatını sürdürüyor. Bulvar bölgesinde yürütülen çalışmalarda Kanlıbağ Deresi’nde 2x1.5 metre çaplarında 165 metre betonarme menfez ile çeşitli sokaklarda bin 600 ile 400 çaplarında boru kullanılmak üzere bin 535 metre olmak üzere toplam bin 700 metre yağmursuyu hattı inşa edilecek.

 

KANALİZASYON HATTI

Proje kapsamında ayrıca atıksu hattı yetersiz kalan sokaklarda kanalizasyon hattı da inşa edilecek. 600 ile 300 mm çaplarında boruların kullanılacağı çalışmalarda toplam bin 100 metre kanalizasyon hattı yapılarak bölgeden geçen kanalizasyon kolektör hattına bağlanılacak. Toplam 2.8 km uzunluğunda yağmursuyu ve kanalizasyon hattının inşa edileceği proje Haziran ayında tamamlanacak. Bölgenin yağmursuyu ve kanalizasyon problemlerini giderecek olan proje, 1 milyon 850 bin TL’ye mal olacak.

31 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR