Yuvacık Barajı kontrol altında

Kocaeli’nin en büyük içme suyu kaynaklarından biri olan Yuvacık Barajı ile ilgili son günlerde ortaya atılan baraja insan atığı bırakıldığı haberleri...

BÜYÜT

Kocaeli’nin en büyük içme suyu kaynaklarından biri olan Yuvacık Barajı ile ilgili son günlerde ortaya atılan baraja insan atığı bırakıldığı haberleri gerçeği yansıtmamaktadır. Baraj ve havzanın korunması için bölgede modern teçhizatlı güvenlik ekipleri bulunduran İSU Genel Müdürlüğü, yaşanan aşırı yoğunluk ve havzanın büyüklüğüne rağmen sürekli kontroller yapmaktadır. Gerekli uyarılarda bulunan ekipler, vatandaşların bıraktıkları çöp ve malzemeleri de en kısa sürede toplayarak uzaklaştırmaktadır.

DÜNYA STANDARTLARINDA İÇME SUYU
Türkiye’nin en güzel Kocaeli’nin en önemli içmesuyu kaynağı olan Yuvacık Barajı ve çevresi, geçmiş yıllardan beri devam eden uygulama ile vatandaşlarımız tarafından mesire ve dinlenme alanı olarak kullanılmaktadır. Sıcak geçen yaz ayları ile birlikte Baraj ve çevresinde, özellikle hafta sonları aşırı yoğunluk meydana gelmektedir. Baraj gölüne insan atığı da bırakılmamaktadır. Yuvacık Barajı İçmesuyu Arıtma Tesisi, havzadan göl suyunu etkileyebilecek kirleticilere karşı faaliyet göstermekte ve barajdan gelen suyu dünya kalitesinde arıtarak şehre vermektedir.

YANLIŞ İDDİALARDAN KAÇINILMALIDIR
Dünyanın gelişmiş ülkelerinde mevcut su kaynaklarından dinlenme mekânları olarak yararlanılmaktadır. Ancak, bunu yaparken çevreye duyarlı, kirletmeden ve bilinçli kullanma söz konusudur. İlimizin en büyük içmesuyu kaynağı olan Yuvacık Barajı’nın korunması da hepimizin ortak gayretleri ile olabilir. Yuvacık Barajı’ndan şehrimize verdiğimiz dünya kalitesindeki içme suyunu vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile içebilirler. Ancak, basın mensuplarının da vatandaşları paniğe sevk edecek haberlerde kaçınması gerekir.

26 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR