Adnar: Hak arama mücadelesinde sendikanın yanındayız

Anayol Kocaeli İl Başkanı Mahmut Adnar; İzmit İlçe Başkanı Aygül Olak, Derince İlçe Başkanı Adem Sırdaş, Doğru Yol (DYP) Kocaeli İl Başkanı Metin Pal...

Anayol Kocaeli İl Başkanı Mahmut Adnar; İzmit İlçe Başkanı Aygül Olak, Derince İlçe Başkanı Adem Sırdaş, Doğru Yol (DYP) Kocaeli İl Başkanı Metin Palabıyık ile birlikte Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker’i ziyaret etti. Ziyaret sırasında Şube Başkan Yardımcısı Arif Ovalı, Erol Kalemer de hazır bulundu. Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Çeker, ziyaret için Adnar ve heyetine teşekkür etti.

 

“HAK ARAMA MÜCADELESİNDE SENDİKANIN YANINDAYIZ”

Anayol İl Başkanı Mahmut Adnar, ziyarette yapmış olduğu açıklamada; “Ülke yönetiminde tek söz sahibi olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bu ülke yönetilmez. Bu ülkeyi yönetebilecek yeni bir siyasi oluşuma ihtiyaç var. Bizler usulsüz ve haksız uygulamalara ses çıkarmazsak yarınlarımızdan taviz vermiş oluruz. Türk Sağlık Sen’in ciddi çalışmalar yaptığını takip ediyoruz. Hak arama mücadelesinde üzerlerine düşeni fazlası ile yaptıklarına, üyelerinin hak ve menfaatlerinin korunması için gerekeni fazlası ile yaptığını takip ediyoruz. Anayol İl Başkanlığı olarak hak arama mücadelesinde sendikanın yanındayız. Bundan sonraki yapılacak çalışmalarında destekçileri olacağız” dedi. 

 

“TEK ADAM YÖNETİMİNE SON VERMEK İÇİN VARIZ”

İl Başkanı Adnar; “Ülkemizin gidişatı çok karışık. Suriye, Mısır, Irak gibi olmamız an meselesidir. Ülke olarak savaşın eşiğindeyiz. Sabah uyandığımızda ne olacağımız belli değil. Kendi hakkını arayan insanımız terörist ilan ediliyor. Korku imparatorluğu oluşturuldu. İnsanımız her şeyden ürker ve korkar oldu. Ülkemizde yaşayan herkes artık tek bir insanın iki dudağına bakıyor.  Bundan dolayı ülkeyi tek kişi yönetiminden kurtarmak gerek. Bu ülkede yeni oluşuma ihtiyaç var. Bunun için ülkemize demokrasiyi yerleştirmek, tek adam yönetimine son vermek için parti olarak varız. Sendikanın da çalışmalarının destekçisiyiz” şeklinde konuştu.

 

“SAĞLIKTA ÇAĞ ATLADIK DİYEN ÇARPILIR”

Şube Başkanı Çeker; “Özellikle son yılarda ekonomi, kötüye gitmeye başladı. Hükümet her alanda kendi yandaşını üretti. Kendisinden olmayanları ötekileştirdi. Sağlıkta çağ atladığını söyleyerek vatandaşımızın gözünü boyadı, oyunu aldı. Geriye dönüp baktığımızda sağlıkta çağ atlamadığımızı çıplak gözle görmemiz mümkün. Kendi ilimize baktığımızda özel sektör ilimizde sağlık alanında yatırıma doymazken, her gün yeni hastane ve sağlık yatırımı yaparken hükümet bir tane kamu adına sağlık yatırımı yapmamıştır. Halen bazı ilçelerimizde devlet hastanesi yoktur. Kocaeli Devlet Hastanesi’nin bir bölümü ile Körfez Devlet Hastanesi yıllardan beri prefabrik binada hizmet vermektedir. Bu duruma bakarak sağlıkta çağ atladık diyen çarpılır” dedi.

 

ÇEKER, USULSÜZ UYGULAMA İLE İLGİLİ BELGELERİ ADNAR’A VERDİ

Açıklamalarını sürdüren Çeker; “Kurumlarda usulsüz uygulamalar almış başını gidiyor. Adam kayırmacaya dur diyecek yok. Hükümetin sağlık alanında nüfus artışına göre yeni fiziki alanlar yapmaması, personel istihdam etmemesi, sağlık sektörünü gözden çıkardığının işaretleridir. Sağlık çalışanları geleceklerinden endişelidir. Sağlık hızlı bir şekilde özelleşmeye doğru gitmektedir. Yeni kurulan bir parti olarak sendikamızı ziyaret etmenizi emekçiler adına olumlu bulmaktayız. İl Başkanı olarak yerelde kamu çalışanlarının sorunlarına da eğilin. Mağdur olduklarında yanlarında olun, sorunlarının çözülmesi sürecinde takipçi olun, gerekiyorsa avukatlığına soyunun. Kocaeli Devlet Hastanesi’nde yapılan usulsüz uygulamayla ilgili mağdur olan kamu görevlisinin haksız ve hukuksuz bir şekilde mağdur edilmesi hakkında gerekli girişimleri yaptığınız takdirde sizleri takdir ederiz” dedi. Çeker, ziyaret için İl Başkanı Adnar’a ve heyetine teşekkür ederek usulsüz uygulama ile ilgili belgeleri İl Başkanı Adnar’a verdi.

16 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR