Artvinli soruyor: Neler oluyor?

NELER OLUYOR? Güneydoğu kan gölü olayların ancak çok azı bize yansıyor. Herkes birçok sebep sayabilir.   Neden ve niçinleri devleti 10 ülkede t...

NELER OLUYOR?

Güneydoğu kan gölü olayların ancak çok azı bize yansıyor. Herkes birçok sebep sayabilir.

 

Neden ve niçinleri devleti 10 ülkede temsil etmiş bir insan olarak şöyle sıralamam mümkündür.

 

Devlet düzeneği maalesef bozulmuştur. Otorite tek elde toplanmış hiç bir yetkili sorumlu olduğu konuda birlikte çalıştığı yetkililerle istişare edip karar alamaz durumdadır.

 

Devlet üst kademesi her an her konuda hakaret işitmemek için el pençe huzurda beklemekte ulu emir ne derse onu yaparak sorumluluktan sıyrılmaya çalışmakta.

 

Türkiye tabi ki büyük devlettir. Tabi ki güçlüdür ancak bütün dinamikleri bir tek otoritenin emrine verip hiçbir yanlış ve hataya dahi itiraz edilmez bir vahamet yaşanmaktadır.

 

MİLLET olarak otoriteyi sever güçlü adamı severiz. Ancak unutulmasın bu millet EVREN’e yüzde 92 oy verdi. Sevdiği için mi? Hayır, Güç'e oy verdi.

 

Büyük devlet bir adamla büyük olmaz! Kurumlarıyla sistemiyle Adaletiyle, Hukukuyla, Ekonomisiyle büyüktür. Adamın boyu ve dili uzun diye büyük devlet olunmaz.

 

Umarım devlet organlarına akli Selim hakim olur sistem kendini sorgular parlamento görevinin bilincine varır.

29 Aralık 2015 Kocaeli- Yaşam


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR