Konca: HDP’nin demokratik programı bütün partileri etkiliyor

Gebze merkezde esnafların sıcak ilgisiyle karşılaşan adaylar, esnafın sorunlarını dinledi. Esnaf ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlay...

BÜYÜT

Gebze merkezde esnafların sıcak ilgisiyle karşılaşan adaylar, esnafın sorunlarını dinledi. Esnaf ziyareti sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan HDP Kocaeli milletvekili adayı Ali Haydar Konca, halkın bu ilgi ve teveccühünün HDP’yi meclise taşıyacağını, 12 Eylül’ün halkı başına bela ettiği ve AKP iktidarının ise siyasi geleceğini bağladığı yüzde 10 seçim barajını bu kez halkın yıkacağını söyledi.

 

Konca açıklamasında “HDP bu ülkenin birliğinin ve bütünlüğünün teminatıdır.  Asıl birlik demokrasi ve barışla sağlanacak, ülkemiz on yıllardır yaşadığı acıların yaralarını demokrasi ile saracaktır” dedi.

 

Esnaflarla sohbet eden HDP milletvekili adayı Ayfer Koçak ise AKP iktidarı döneminde rant hırsı ile her boş araziye bir AVM yapıldığını, böyle yandaş sermaye yetiştirilerek küçük esnafın adeta bitirildiğini, AVM’lerin ekonomik hayatı felç ettiğini söyledi. HDP’nin AVM’lere ruhsat vermeyeceğini ve küçük esnafı borç yükü altında ezilmesini engelleyecek tedbirler alacağını belirten Koçak, AKP iktidarı döneminde esnafın, işçinin, çiftçinin değil, parayı ayakkabı kutularına istifleyenlerin koruduğunu dile getirdi.

 

Bir esnafın Selahattin Demirtaş’ı çok sevdiğini daha önce farklı bir partiye oy vermesine rağmen bu kez HDP’ye oy vereceğini söylemesi üzerine Ali Haydar Konca “Genel başkanımız bu ülkenin yetiştirdiği son yılların en önemli politikacısıdır. Dürüstlüğü, içtenliği ve Türkiye’nin barışı ve demokrasisine olan büyük hasreti ile herkesin takdirini kazanmıştır. Aynı zamanda Selahattin Demirtaş’ın başarısı, HDP Programının başarısıdır. Çünkü Türkiye’nin sorunlarına kalıcı çözümler öneren, en ileri ve demokratik program HDP’nindir. HDP bütün partileri etkilemektedir” dedi.

 

HDP adayları esnaf ziyaretinin ardından Gebze’de Soma maden faciasının yıldönümünde düzenlenen protesto açıklamasına katıldı.

14 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR