Özel çocuklar havuzda eğlendi

Gölcük Belediyesi, ‘’Gölcük Vizyon 2023’’projeleri kapsamında Kocaeli üniversitesi ile birlikte 6 aydır ortak olarak yürüttüğü, ‘’Özel Gruplar Fizikse...

BÜYÜTGölcük Belediyesi, ‘’Gölcük Vizyon 2023’’projeleri kapsamında Kocaeli üniversitesi ile birlikte 6 aydır ortak olarak yürüttüğü, ‘’Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesini başarıyla gerçekleştirmeye devam ediyor.

Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Üniversitesi ile ortaklaşa düzenlenen proje kapsamında özel eğitim veren kurumlardaki özel çocukların, Gölcük Belediyesi Kapalı Yüzme Havuzunda gerçekleşen faaliyetlerini yerinde inceledi ve çocuklarla tek tek ilgilendi. Ellibeş’e, projeye öncülük eden ve çocukların rehabilitesinde önemli katkı sağlayan Kocaeli Üniversitesi BESYO Yard. Doç. Dr. Menşure Aydın’ da eşlik ederek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi

YAŞAM KALİTESİ
Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Gölcük Belediyesi Kavaklı Kapalı Yüzme Havuzunda ‘’Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi’’ n de yer alan özel eğitim veren kurumlardaki özel çocuklar, Saraylı Çocuk Köyü’nde ve Gençlik Merkezi’ne devam eden çocukların faaliyetlerini yerinde inceledi. Kocaeli Üniversitesi BESYO Yard. Doç. Dr. Menşure Aydın öncülüğünde gerçekleşen faaliyetler, çocukların yaşam kalitesini arttırmak ve onları hayata katma amacını taşıyor.

REHBERLİK EĞİTİMİ
Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Üniversitesi’nin ortak çalışmasıyla yürütülen ve Kocaeli’de ilk defa uygulamaya konan proje hakkında düşüncelerini dile getiren Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, ‘’belediye olarak toplumumuzun her kesimine, ihtiyaca göre hizmet götürmekte, projeler üretmekteyiz. ’Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesinde bunlardan biridir. Kocaeli Üniversitesi’nden uzman kişilerin nezaretinde, projeye dahil olan çocuklarımız belirli b ir program dahilinde, Buz Pisti, Yüzme Havuzu, Futbol, Voleybol, Basketbol gibi aktivitelere katılarak, fiziksel aktivite ve çeşitli konularda rehberlik eğitimi de almaktadırlar’’ dedi.

TOPLUMSAL HİZMET
Özel Gruplar Fiziksel Aktivite ve Rehberlik Projesi’nde yer alan çocukların eğitimine öncülük eden ve önemli katkıyı sağlayan, Kocaeli Üniversitesi BESYO Yard. Doç. Dr. Menşure Aydın ‘’Bu proje Kocaeli Üniversitesi ve Gölcük belediyesi ortaklığında özel çocuklarımızı daha çok yaşama katmak, yaşam kalitesini arttırmak amacıyla bu çalışmaları yapılmaktadır. Toplum Hizmet Merkezimize gelen bağımlılıktan kurtulmuş olan ve kimsesiz çocuklarımız var. Onların Futbol, Voleybol, Basketbol gibi faaliyetlerde yer almalarını sağlıyoruz.

YAŞLILAR ÖZEL ÇALIŞMA
Aynı zamanda psikolojik travma yaşayan çocuklarımıza destek sağlıyoruz. Huzurevinde yaşayan yaşlılarımıza yönelik projelerde yürütüyoruz. Huzurevi sakinlerine yönelik sabah 10.00 ve 11.00 saatleri arasında fiziksel egzersizlerini yapıyoruz. İleri ki süreçte yaşlılarımıza yönelik çalışmalarımız daha kapsamlı olarak devam edecek.

15 Aralık 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR