HDP, Bingöllülerin oylarına talip oldu

Derince Esentepe Mahallesi'nde seçim bürosu açılışını yaptıktan sonra Kocaeli Bingöllüler Derneği'ni ziyaret eden HDP milletvekili adayları, Bingöllü...

BÜYÜT

Derince Esentepe Mahallesi'nde seçim bürosu açılışını yaptıktan sonra Kocaeli Bingöllüler Derneği'ni ziyaret eden HDP milletvekili adayları, Bingöllülerin oylarına talip oldu. Dernek başkanı Ali Değirmenci ve çok sayıda Bingöllü ziyarette hazır bulunurken yaklaşan seçimler ve HDP'nin barajı aşması için yapılması gerekenler konuşuldu.


SOMA- DİLOVASI

Dernek başkanı Ali Değirmenci'nin konuşmasının ardından söz alan HDP İl Başkanı Mehmet Akgül, seçimlerin kritik bir dönemde gerçekleştiğini ifade ederek, bu dönemden HDP'nin güçlenerek çıkmasının önemli olduğunu vurguladı.


“HDP GÜNDEN GÜNE BÜYÜYOR”

HDP'nin bir önceki yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eş başkan adayı olarak gösterdiği PM üyesi Prof. Dr. Nilay Etiler konuşmasında HDP’nin günden güne büyüyerek geniş kitlelerin umudu haline geldiğini belirtti. 


KRİTİK YOL AYRIMI 

HDP 1. sıra Milletvekili adayı Ali Haydar Konca, HDP'nin halkı gözeten çalışmalar yapacağını ifade ederek, "Seçim bildirgemizde gördünüz, HDP halkın talepleri gözeten çalışmalar yapacaktır. Ekonomik sorunlarımızı dahi yerelden çözme yollarına gideceğiz, karar merci biz olacağız. Bu kritik yol ayrımında sandığa gidiyoruz, yönetime talip olduğumuzu bilin" dedi.

 

ZAZACA SESLENDİ

Bingöl'lü hemşehrilerine seslenen Milletvekili adayı Dilber Örnek ise, hemşehrilerine ilk önce Zaza'ca seslendi. "Çalışırsak, birlikte mücadele edersek güzel günleri birlikte getiririz. Son 45 günü daha sıkı çalışarak geçirmeliyiz ve sandıktan barajı aşarak çıkmalıyız" diyen Örnek, herkesin çevresini mücadeleye katması gerektiğini aktardı.

26 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR