Güney CaliforniaTürk Amerikan Derneği burs verecek

Güney CaliforniaTürk Amerikan Derneği’nin (ATA-SC)) deprem sonrası Arslanbey Beldesi’nde okul yaptırmıştı. Daha sonra bu okula yaptığı katkılarla dest...

BÜYÜT

Güney CaliforniaTürk Amerikan Derneği’nin (ATA-SC)) deprem sonrası Arslanbey Beldesi’nde okul yaptırmıştı. Daha sonra bu okula yaptığı katkılarla desteğini sürdüren dernek şimdilerde yeni bir sosyal sorumluluk projesinin başlangıcını yapıyor.

PARLAK BİR GELECEK
İlimizdeki eğitime destek için burs vermeyi planlayan dernek bu şekilde başarılı ancak ekonomik olarak kısıtlı imkanlara sahip öğrencileri parlak bir gelecek yolunda motive etmeyi hedefliyor. Proje yöneticisi Erturk Dincel ve dernek temsilcisi Mazhar Erden Kocaeli Valisi Ercan Topaca’yı ziyaret ederek iki aşamalı yapmayı düşündükleri projeleri hakkında bilgi verdi.

GÖRÜŞ ALINACAK
“Pilot program” olarak tasarlanan projenin ilk etabında (orta öğretim) aday öğrenci öncelikleri ve kriterleri Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli ve eğitim sorumlularının görüşleri alınarak tamamlanacak.
Adaylar arasından belirlenen öğrenciler 2013-2014 eğitim yılında burstan faydalanabilecekler.

BURSLU ÖĞRENCİLER
Pilot programdan edinilen deneyimlerin burs programının ikinci aşamasına ışık tutacağını belirten Ertürk Dinçel şunları söyledi:
“Bu aşamada uygulanan burs programında yani lisede başarısı devam eden ATA-SC burslu öğrenciler iki hafta müddetçe, Los Angeles’te Türk ailelerine misafir olabilecektir. Burs ile ilgili gelişmeleri ayrıntılı bir şekilde daha sonra açıklayacağız.”

16 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR