Kocaeli Aydınlar Ocağı yöneticileri İran’dan döndü.

İran’ın İsfahan ve Şiraz illerindeki tarihi ve turistik mekanları ziyaret eden Kocaeli Aydınlar Ocağı kafilesi İzmit’e döndü.Kafile başkanlığını İnşaa...

BÜYÜT

İran’ın İsfahan ve Şiraz illerindeki tarihi ve turistik mekanları ziyaret eden Kocaeli Aydınlar Ocağı kafilesi İzmit’e döndü.

Kafile başkanlığını İnşaat Yüksek Mühendisi Dr. Mithat Bora Bulut’un yaptığı İran’ın İsfahan ve Şiraz illerini kapsayan gezi programına Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez, Mimar Ali Salkım, Endüstri Mühendisi Mustafa Toka, Mali Müşavir Ahsen Okyar, Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yunus Özen ve Mimar Celaleddin Çelik katıldı. Atatürk Havalimanından THY tarifeli seferiyle İstanbul-İsfahan’a hareket eden İzmitliler Nakş-ı Cihan Meydanı’na çok yakın mesafede olan Setareh Hotel’e yerleşti.

DOLU DOLU DÖRT GÜN
Gezi Nakş-ı Cihan meydanının doğu köşesinde ve Ali Kapu’nun karşısında yer alan ve Safevi hanedanı sırasında Şah Abbas tarafından 1615 yılında inşa ettirilen 1618 yılında tamamlanan Şeyh Lütfullah Camii’sinin ziyaretiyle başladı. Ali Kapı, Nakş-ı Cihan Meydanı, Çehel Sütun Sarayı, Zayandeh Nehri üzerindeki Siosepol Köprüsünü de gezdi. Şiraz yolu üzerindeki Büyük Kiros’un mezarı, Şiraz’da Gülistan'ın yazarı Şeyh Sadi-i Şirazi Türbesi, Hafız-ı Şirazi Türbesi, Kerim Han Kalesi ve Pers İmparatorluğu'nun başkenti olan Persepolis’i gezen İzmit kafilesi dolu dolu geçen dört günün sonunda yurda döndü.

05 Şubat 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR