AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan KANDAZ ‘dan siyaset dersi,

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan KANDAZ, Kartepe Belediye Başkanlığı tarafından yapılan arazi satışında yolsuzluk yapıldığı iddiası ile CHP Kartepe...

BÜYÜT

AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan KANDAZ, Kartepe Belediye Başkanlığı tarafından yapılan arazi satışında yolsuzluk yapıldığı iddiası ile CHP Kartepe ilçe örgütü tarafından mahkemeye verilen Kartepe Belediye Başkanlığının mahkeme üyeleri tarafından oybirliği ile aklanması üzerine değerlendirmede bulundu. Kandaz yüce mahkemenin yapılan ihale işlemi ile ilgili herhangi bir yolsuzluk iddiasına dair bir kanıt saptanmadığı, ihalenin tamamen ihale kurallarına uygun şekilde yapıldığı yönünde karar verdiğini ayrıca bu ihale işleminde CHP’li meclis üyelerinin de imzalarının bulunduğunu söyledi.

Kandaz seçimlere saatler kala oy avcılığı yapmak amacı ile Kartepe Belediyesinde yolsuzluk yapılıyormuş gibi imaj bırakmak için CHP Kartepe İlçe Örgütü tarafından kamuoyuna basın yolu ile bildirilen ve ayrıca mahkemeye de verilen iddiaların önce kamuoyu nezdinde itibar görmediğini daha sonra da yüce mahkemenin de iddianın asılsız olduğunu tesbit ederek suçlamanın yersiz olduğunu bildirmesi ile CHP ‘nin gerekli dersi aldığını kaydetti.

Çamur at izi kalır mantığı ile siyaset yapanların kamuoyu vicdanında saygı görmediğini belirten Kandaz, AK Parti olarak doğru, dürüst, ilkeli siyaset yaptıklarını bunun mükafaatını da 10 yıllık iktidar ile kazanılan seçimler ile ve bugün yaklaşık % 50 ‘nin üzerinde oy kazanımı ile gördüklerini ifade etti. Kandaz muhalefetin yaptığı gibi laf değil, iş ürettiklerini, vatandaşımıza hizmet için yorulmadan yola devam sloganı ile çalışmaya devam edeceklerini söyledi.
Kandaz mahkemenin verdiği bu adil karardan sonra, öncelikle AK Partisine olan güvenlerinden dolayı vatandaşlarımıza şükranlarımı sunar, Kartepe Belediyesini de yapmış olduğu kanunlara uygun şeffaf, dürüst ihale yöntemleri ve icraatleri için tebrik eder başarılarının devamını diler, CHP’nin de bundan sonra daha tutarlı politika izlemesini tavsiye ederim dedi.

02 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR