"Sağlık yöneticiliği, Sağlık Bakanlığı personeline ait olmalı"

Yılsonunda Sağlık Bakanlığı hastanelerinde ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinde bir atama ve sözleşme furyası olacağını duyuran Bağım...

BÜYÜT

Yılsonunda Sağlık Bakanlığı hastanelerinde ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliklerinde bir atama ve sözleşme furyası olacağını duyuran Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, Sağlık Bakanlığının yapısını tekrar düzenleyen 663 sayılı KHK ile ilgili açıklama yaptı.


İLGİSİ OLMAYAN KİŞİLER YÖNETİCİ OLUYOR

Sağlık Bakanlığının yapısını tekrar düzenleyen 663 sayılı KHK’nin 02/11/2011 tarih ve 28103 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdiğini açıklayan Bağımsız Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi, “Maddelerde açıkça siyaseten işini bağlayan, sağlıkla hiçbir ilgisi olmayan birçok kişi sağlık yöneticisi olabilir deniyor. Buradan herkese ilan etmek isteriz ki her konumdaki sağlık yöneticiliği, unvanı ne olursa olsun Sağlık Bakanlığı personeline ait olmalıdır” ifadesine yer verdi.


İMZA KAMPANYASI BAŞLATILACAK

Hasta ziyareti dışında hastaneye gitmemiş yüzlerce kişinin yabancı oldukları bu kurumlara yönetici olarak atandıklarını ekleyen Şube, “Yüksek öğrenimini İlahiyat Fakültesinde tamamlamış bir sağlık personelinin müftü olarak atanması kadar komik olan bu uygulamanın derhal sonlandırılması sendikamız üyesi olan veya olmayan tüm sağlık çalışanlarının ortak talebidir. Sendikamız birkaç gün içerisinde bu maksatla Sağlık Bakanlığına gerekirse de TBMM ne gönderilmek üzere bir imza kampanyası başlatacaktır” açıklamasını yaptı.

27 Ağustos 2014 Kocaeli- Spor


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR