Kadın platformu eyleme gidiyor

    Kocaeli Kadın Platformu üyeleri dün Eğitim Sen binasında basın açıklaması düzenledi. Kocaeli Kadın Platformu üyeleri adına konuşan Çağla Aslan, ge...

BÜYÜT

 

 

Kocaeli Kadın Platformu üyeleri dün Eğitim Sen binasında basın açıklaması düzenledi. Kocaeli Kadın Platformu üyeleri adına konuşan Çağla Aslan, geçtiğimiz günlerde Mecidiye Köyde meydana gelen olayda 64 yaşındaki Abdülhadi H.’nin kendisinden 37 yaş küçük eşi Ayşe H.’yi baltayla yaralaması olayına tepki gösterdi.  

20 VE 23 TEMMUZ’DA EYLEM

Çağla Aslan, kadın şiddetine son vermek için 20 Temmuz Pazar günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü önünde ve 23 Temmuz Pazar günü de Kocaeli Adliyesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yapacakları belirtti. Aslan, “Bizler Kadın Platformu olarak, bu vahşetin artık son bulması için bütün kadınları davet ediyoruz” dedi.

 ERİL ZİHNİYET

Açıklamasını sürdüren Çağla Aslan, “Kadınlar, kendi hayatları hakkında karar vermek isterken eril zihniyetin gerici müdahalelerine maruz kalıyoruz. Bu müdahalelerin son bulmaması bizlere eril devlet ve adil olmayan hukuk sistemi sonucunu gösteriyor. Kadına karşı yapılan her türlü müdahale önlenmek yerine adeta meşrulaştırılıyor” ifadelerinde bulundu.

14 Temmuz 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR