Gürpınar: Seçim değil, reklam beyannamesi

DSP Kocaeli Milletvekili adaylarının Kocaeli Barosu ziyaretinde konuşan milletvekili adayı Selman Gürpınar, AKP’nin seçim beyannamesini eleştirerek,...

BÜYÜT

DSP Kocaeli Milletvekili adaylarının Kocaeli Barosu ziyaretinde konuşan milletvekili adayı Selman Gürpınar, AKP’nin seçim beyannamesini eleştirerek, “AKP’nin seçim beyannamesi, reklam beyannamesi gibi. Yapacakları ve vaatleri yerine bugüne kadar yaptıklarını yazmışlar. Doğrusu iyi reklam olmuş” diyerek esprili bir şekilde eleştirdi.


BARO BAŞKANI KARŞILADI

Demokratik Sol Parti Kocaeli Milletvekili adayları, Meral Uçarı, Selman Gürpınar, Çiğdem Akıncıbaşı, Meral Oral ve İbrahim Ekşi ile DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, DSP İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım, DSP SKM üyesi Hüseyin Tuluç ve partilileri Kocaeli Barosu Başkanı Sertif Gökçe kapıda karşıladı.

 

“DEMOKRASİ EVDEN BAŞLAR”

Baro yönetimi ve avukatlara bir konuşma yapan DSP Kocaeli Milletvekili adayı Selman Gürpınar, ülkemizde demokrasinin hayata geçemediğini söyledi. Gürpınar, “Demokratik Türkiye nedir? Kavramlar ülkemizde yanlış algılanıyor. Örneğin milliyetçiliği ırkçılık olarak algılıyor insanımız. Algı karmaşası yaşanıyor. Demokrasi, yaşamsal bir kavram. Evden başlıyor demokrasi. Evde kadın, erkek eşitliği olmazsa, kadın demokratik olmazsa toplum, kadınımızın bir adım atmasına izin vermiyor. Demokrasi olmayan evde yetişen çocuk ya despot oluyor ya da despotizme boyun eğiyor” dedi.

 

“HUKUK GÜVENLİĞİ SIKINTISI VAR”

Aynı zamanda avukat olan DSP Kocaeli Milletvekili adayı Selman Gürpınar, “Ülkemizin en büyük sıkıntılarından biri de hukuk güvenliği sıkıntısı. Demokrasinin uygulanmadığı, güçsüz kalan toplumun hukuk güvenliği sıkıntısı var. Hukuk güvenliği Türkiye’de geçerliliğini, varoluşunu yitirdi. Mahkeme kararları uygulanamaz hale geldi. İktidarda hangi parti olursa olsun, bu aşamada toplumun dinamikleri uygulanamaz. Hukukta düzelme bir anda değil, uzun sürece dayalı bir düzelme söz konusu” diye konuştu.

28 Mayıs 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR