Hakaret davasında karar!

İzmit Belediyesi Başkan vekili İbrahim Bulut’un kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya açtığı davada k...

İzmit Belediyesi Başkan vekili İbrahim Bulut’un kendisine hakaret ettiği gerekçesiyle CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya açtığı davada kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Geçtiğimiz aylarda CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Küçükkaya ile diyaloga giren İzmit Belediye Başkan vekili İbrahim Bulut “pehlivan mısınız? tiyatrocu musunuz?” demişti. Bunun üzerine Küçükkaya ise Bulut’a “Tiyatroculuk konusunda eğitim almadım. Ama pehlivanlık konusunda kendisi ile yarışabilirim. Ama malesef ben onun sikletinde değilim. Biz sadece kendisinin iddialara cevap vermesini bekliyoruz. Eğer verecek bir cevabı yoksa çok güzel bir Atasözümüzü sayın Bulut’a söylüyorum. ‘öyle bir söz söyleki sözünden ibret alsınlar söz söylemeyi bilmiyorsan sus ki adam sansınlar’” cevabını vermişti. Bu sözler üzerine İzmit Belediye Başkan Vekili İbrahim Bulut, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya’ya kendisine hakaret ettiği suçlamasıyla dava açmıştı.

 

HAKARET BOYUTUNA ULAŞILMADI

Konuyla ilgili savcılık dosyasında “müşteki ve iki şüphelinin iki farklı parti mensubu oldukları aralarında basın üzerinden politik bir polemik yaşandığı, müştekinin açıklamasında şüpheliyiz kinayeli bir üslupla pehlivan veya tiyatrocu olarak nitelendirdiği buna mukabil şüphelinin de sert eleştirilerini hicivsel bir dil kullanarak ve kendi politik görüşleriyle ve algılarıyla süsleyerek ilettiği gözlemlenmiştir. Şüphelinin sarfettiği sözlerin muhattabı, siyasi bir kişilik tarafından tahammül edilebilecek derecede , sert eleştiri ve politik tartışma kültürüne uygun nitelikte olduğu, hakaret boyutuna ulaşmadığı anlaşılmaktadır” denildi. Bu nedenlerle savcılık tarafından kovuşturmaya yer olmadığına karar verildi.

Ahmet HAZER

11 Haziran 2016 Kocaeli- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR