İtfaiyeciler sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programını tama...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ortak yürütülen proje kapsamında Temel İtfaiyecilik Er Eğitim Programını tamamlayan 45. Grup itfaiyeciye düzenlenen törenle sertifikaları verildi. İmperial otelde gerçekleştirilen sertifika töreninde ülkemizin farklı illerinden gelen 25 itfaiyeci sertifikalarını aldı.

 

25 İTFAİYECİ SERTİFİKA ALDI

4 yıldır sürdürülen proje kapsamında kursiyerler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Alanında teorik ve pratik eğitim aldı. 74 il, 285 ilçe ve 11 ülke itfaiye teşkilatından 1275 kişiye eğitim verildi. 3 haftalık toplam 90 saat olan eğitim programını başarıyla tamamlayan 25 itfaiyeci sertifikalarını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara ve İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürlerinin elinden aldı.

 

TEORİK VE PRATİK EĞİTİM ALDILAR

Teorik ve uygulamalı eğitimlerde, yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket gibi eğitimler alan itfaiyeciler, başarıyla tamamladıkları eğitim sonunda mesleki teorik ve pratik bilgi kazandı.

 

KOCAELİ İTFAİYESİNİN BİZLERE KATKISI BÜYÜK

Düzenlenen sertifika töreninde grup adına konuşma yapan Volkan Koçak, “Bilgi paylaştıkça çoğalır Kocaeli İtfaiyesinin bize çok büyük katkısı oldu. Aldığımız eğitim sayesinde mesleğimizin ileriye götürülmesi noktasında büyük bir aşama kaydettik. Kocaeli İtfaiyesine teşekkür ediyorum” dedi.

 

KOCAELİ ÜLKEMİZİN ŞAH DAMARIDIR

Bugüne kadar 1275 itfaiyeci bizlerle beraber oldu sizleri tanımaktan dolayı çok mutluyuz diyen İtfaiye Daire Başkanı Doğan Kara, “Kocaeli ülkemizin şah damarıdır. Anadolu’ya gidecek her türlü kimyasal, yanıcı, tehlikeli maddeler önce bizim limanlarımıza geliyor. İlimizdeki sanayi kuruluşlarının çokluğu da bizlere tecrübe kazandırdı. İtfaiyecilik tecrübe ile geliştirilen bir iştir” diyerek Sertifikaların hayırlı olmasını diler sizlere meslek hayatınızda başarılar dilerim diyerek konuşmasını tamamladı.

22 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR