DP, Çayırova’ya başkan atadı, sıra Derince’de

DP İl Başkanı Kadir Ayhan, Çayırova İlçe Başkanlığı’na Orhan Akbaş’ı atadıklarını, Derince’ye de kısa bir zaman içinde atama yapılacağını söyledi.DP İ...

BÜYÜT

DP İl Başkanı Kadir Ayhan, Çayırova İlçe Başkanlığı’na Orhan Akbaş’ı atadıklarını, Derince’ye de kısa bir zaman içinde atama yapılacağını söyledi.

DP İl Başkanı Kadir Ayhan yönetim kurulu toplantısından önce basın toplantısı yaparak gündemle ilgili bilgi verdi. Ayhan’ın basın açıklamasına il yönetiminin yanı sıra Merkez Karar Kurulu üyesi Ahmet Aydın da katıldı. DP İl Başkanı Kadir Ayhan yaptığı açıklamada, “ Cumartesi günü Ankara’da yapılacak olan İl Başkanları toplantısı için il yönetimi ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunduk. Parti içerisinde iyi bir gelişme var. Çayırova ilçesine ilçe başkanı olarak Orhan Akbaş’ı seçtik ve bu konuyu genel merkeze yazılı olarak bildirdik. Genel merkez onaylayınca, Orhan Akbaş ilçe başkanı olarak kendi yönetimini kurarak görevinin başına geçecek. Çayırova seçim konusunda çok hareketli. Orhan Akbaş da Çayırova da sevilen biri. Vatandaşlar kendisinin ilçe başkanı olmasından mutlu oldu. Çayırova tamam, Derince ilçesini de en kısa zamanda ilçe başkanını seçip açıklayacağız” dedi.

KAVGALARIN DIŞINDAYIZ
Başkan Kadir Ayhan, geçen akşam, Genel Başkan Namık Kemal Zeybek ile birlikteydim, partimizin son durumu hakkında konuştuk ve en kısa zamanda Kocaeli’ yi ziyaret edeceğini ve Merkez Karar Kurulu üyesi Ahmet Aydın’ın partimizi ziyaret etmesi bizi sevindirdi diye konuştu. İl Başkanı Kadir Ayhan, parti olarak, medyada çıkan iktidar ve muhalefetin kavgalarının dışındayız. Parti yönetimimize diğer partilerden bize gelin teklifleri geliyor, ama biz bu şekilde yönetimimizden mutluyuz.

İTTİFİKLAR OLABİLİR
Ayhan, Gebze ilçesinden eski ilçe Başkanı Rüstem Keskin’in de milletvekilliğine aday adayı olduğunu, son olarak da Genel Başkan’ın ittifak ve iltihakların olacağını söylediğini dile getirdi. Toplantıya katılan Merkez Karar Kurulu üyesi da Ahmet Aydın, “Tanışma amaçlı buradayım, genel merkezin bizden talepleri oldu. Seçim bildirgesi için Kocaeli teşkilatının görüşlerini alıp, tek rapor halinde Merkez Karar Kurulu’nda anlatacağız” dedi.

10 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR