Başkan Baran ve Kaymakam Can Körfez’de sahaya indi

Körfez için hazırlanan ve kısa bir süre içerisinde hayata geçirilecek olan vizyon projeler Körfezlileri heyecandırmaya devam ediyor. Vizyon projeleri...

BÜYÜT

Körfez için hazırlanan ve kısa bir süre içerisinde hayata geçirilecek olan vizyon projeler Körfezlileri heyecandırmaya devam ediyor. Vizyon projelerin başı olan Hereke Şirinyalı sahil şeridi çalışmaları da kısa bir süre içerisinde Körfez halkının hizmetine sunulacak. Hereke’de muhtelif yerlerde devam eden çalışmaları bizzat yerinde inceleyen Başkan Baran ve Kaymakam Dr. Hasan Hüseyin Can çalışmaları yerinde takip ederek yetkililerden bilgi aldılar.

 

KÖRFEZ’DE BİRLİK VE BERABERLİK EN ÜST SEVİYEDE

Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Baran’a Körfez Kaymakamı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın yanı sıra Körfez’in ileri gelen isimleri de eşlik etti. Körfez Cumhuriyet Başsavcısı Üzeyir Karakülah, Körfez Hava Radar Mevzi ve Garnizon Komutanı Binbaşı Savaş Erdoğan, Körfez İlçe Emniyet Müdürü Cenk Özmen, Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa, Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye meclis üyeleri eşlik etti.

 

KÖRFEZ’E YAKIŞIR BİR SAHİL OLDU

Sahil şeridinde yapılan çalışmaları gün yüzüne yavaş yavaş çıkmaya başladı. Çalışmaların şekillendiği Hereke sahilini gezen Körfez protokolü çalışmaları takdir etti. Modern bir sahil olduğunu dile getiren Körfez’li protokol “Körfez’e yakışır bir sahil olmuş” olduğunu dile getirdiler.

 

ÇALIŞMALARDA SONA DOĞRU YAKLAŞILIYOR

İncelemeler esnasında halkla sıcak ilişkiler kuran Başkan Baran Körfezlilerin merak ettiği soruları bizzat yanıtladı. Sahil şeridi hakkında da bilgiler aktaran Başkan Baran, “Körfez’e yakışır projeler yapmaya devam edeceğiz” dedi. Genel anlamda birçok il ve ilçeye örnek olan Hereke sahili birden fazla özelliği de içerisinde barındıracak. 1.5 kilometre uzunluğunda kapsamında, sahil şeridinde yol ve ahşap bordür, yeşil alan düzenlemesi, piknik masaları, kameriyeler, çeşmeler büyük ölçüde tamamlandı. İçerisinde çocuk oyun alanları, çelik yapı teras ve iskeleler ile güneşlenme alanına bir de güneşlenme terası yapılıyor. Plaj alanına kum serilen sahilde duş, soyunma kabinleri, engelli ve bay-bayan tuvalet bulunacak. Yapılan bu çalışmalar kısa bir süre zarfında hem Körfezliler hem de Herekelilerle buluşturulacak.

11 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR