Tıp Fakültesi öğrencileri kahvaltıda buluştu

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenterohepatoloji Uzmanı KOÜ Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi ve...

İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mürsel Durmaz, Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gastroenterohepatoloji Uzmanı KOÜ Tıp Fakültesi 3. sınıf öğrencisi ve aynı zamanda Genç Yeryüzü Doktorları Kocaeli temsilcisi Dürdane Merve Yılmaz ve KOÜ Tıp Fakültesi öğrencilerinin katılımıyla tanışma kahvaltısı düzenledi. Antikkapı Restoran’da düzenlenen toplantının açılışını Dürdane Merve Yılmaz yaptı.

 

“40 ÜLKEYE İNSANİ YARDIM”

Dürdane Merve Yılmaz, “Yeryüzü Doktorları (YYD) bünyesinde yer alan Genç Yeryüzü Doktorları (Genç YYD); sağlık ihtisas alanı başta olmak üzere tüm fakültelerde, enstitülerde ve yüksekokullarda okuyan, iyiliğe dair yüreklerinde dert taşıyan ve bunun için her yerde olmaya niyetlenen gönüllü öğrencilerin ve genç mezunların oluşturdukları bir gençlik yapılanmasıdır. Yeryüzü doktorları, bugüne kadar dört kıtada 40 ülkeye tıbbi ve insani yardım ulaştırdı” şeklinde konuştu.

 

AFRİKA SEYAHATLERİNİ PAYLAŞTILAR

Sözlerini sürdüren Yılmaz, “Genç Yeryüzü Doktorları gönüllüleri özellikle sağlık alanında olmak üzere insani yardım ve iyilikte bulunma bilincinin, öğrenciler arasında yayılmasını sağlamayı amaçlıyor. Bunu da seminerler, konferanslar ve organizasyonlar düzenleyerek gerçekleştiriyorlar” dedi. Ardından Doç. Dr. Mesut Sezikli ve Uzm. Dr. Mürsel Durmaz birer konuşma yaparak Afrika seyahatleri hakkında yaşadıkları tecrübeleri genç yeryüzü doktorlarıyla paylaştılar.

08 Kasım 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR