İl Genel Meclis üyeleri Gençlik Merkezi’ni gezdi

Hareketli ve yoğun bir gündemle Eylül ayı oturumlarına başlayan İl Genel Meclis üyeleri, toplantı sonrasında İl Özel İdaresi bütçesi ile İzmit 42 Evle...

BÜYÜT

Hareketli ve yoğun bir gündemle Eylül ayı oturumlarına başlayan İl Genel Meclis üyeleri, toplantı sonrasında İl Özel İdaresi bütçesi ile İzmit 42 Evler Mahallesi’nde 3 milyon 440 bin TL’ye yaptırılan gençlik merkezini gezdi.

İl Genel Meclisi’nin Eylül ayı üçüncü oturumu Meclis Başkanı Fahim Kılıç’ın başkanlığında gerçekleşti. 7 gündem maddesinin görüşülmesi ile yine hareketli başladı. Toplantının ana gündeminde Karabaş Mahallesi D-100 karayolu üzerindeki yıkılan İl Özel İdaresi’nin eski binasının yerinin nasıl değerlendirilmesi konusu gündeme geldi. Otopark olarak şuan içi kirada olan yerin sözleşmesi bitiyor. İl Genel meclis üyeleri yerin giderek değer kazanması nedeniyle satışının yapılmamasını, yine İl Özel İdaresi tarafından 690 metre karelik arazi üzerine 5,5 katlı 312 metre karelik bir inşaat yapılması ve kiraya verilmesi gündeme geldi. Konu komisyona havale edildi.

OKUL İNŞAATINDA SIKINTI
Toplantıda İzmit Yenişehir Mahallesi’nde yaptırılan ancak iki kez müteahhit firmadan kaynaklanan sıkıntı nedeniyle bitirilemeyen okul inşaatı gündeme geldi. Turgut Özal adı verilen ilköğretim okulunun 2011–2012 eğitim öğretim yılına yetiştirilemeyecek olması nedeniyle 40–45 öğrenci sınıflarda eğitim yapılan Mimar Sinan ilköğretim Okulu’nda bu yıl sıkıntı yaşanacak. İl Genel meclis üyelerinden İsmet Kanık ve Rüstem Yıldırım İl Özel İdaresi tarafından yapılan ihaleler sonucunda okul inşaatlarında yaşanan sıkıntıları meclis gündemine taşıdı.

ÇİLEYİ HALK ÇEKİYOR
Kanık ve Yıldırım, “İşi bitiremeyecek firmalara iş vermeyelim, sonucunu bu kent halkı çekiyor. Yapılan kamu inşaatlarında denetimleri sıklaştıralım, işi yapamayan firmalara iş vermeyelim” dediler. Bu arada İl Genel Meclis üyeleri İstanbul Fındıkzade’de mülkiyeti İl Özel İdaresine ait olan Haliç Üniversitesi tarafından boşaltılan binayı yerinde incelemek için İstanbul’a gidecek.

07 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR