Kocaeli’nin yüzde 41’i ormanlık alan

Sağlıklı ve yeşil bir İzmit oluşturmak hedefiyle çeşitli çalışmalar gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yürütülen çalışmaları değe...

BÜYÜT

Sağlıklı ve yeşil bir İzmit oluşturmak hedefiyle çeşitli çalışmalar gerçekleştiren İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, yürütülen çalışmaları değerlendirmek ve yeni projeler hakkında görüşmek üzere İzmit Orman İşletme Müdürü Mümtaz Aydın’ı makamında ziyaret etti. Zaman zaman bu görüşmeleri gerçekleştirdiklerini ifade eden Doğan, “Amacımız İzmit’e her açıdan daha iyi imkanlar sunabilmek, İzmit’in yaşam kalitesini arttırmak” dedi.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK
İzmit Orman İşletme Müdürlüğü ile birlikte pek çok ortak çalışma yürüttüklerini dile getiren Başkan Doğan “orman vasfını koruyan ve bu vasfı yitiren yerlerde ortak çalışmalar yaptık. Ağaç ve orman can demektir. Ağacın, yeşilin faydalarını anlatmakla bitiremeyiz. Ağaç candır. Bu nedenle İzmit Belediyesi olarak bu konudaki çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Sarıkamışlılar Hatıra Ormanı, Şirintepe Ekopark ve pek çok noktada çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca toplumu bilinçlendiren ve konuya hassasiyeti arttıran sosyal sorumluluk projeleri de yapıyoruz” dedi.

BELEDİYE EN ÖNEMLİ DESTEKÇİMİZ
Ormanların devamlılığını sağlamak ve korumakla görevli olduklarını söyleyen Mümtaz Aydın, sanayi kenti olan Kocaeli’nin % 41’inin orman alanı olduğuna dikkat çekti. Kar gayesi gütmediklerini ve yeşil bir çevre için hizmete devam ettikleri söyleyen Aydın, 26 milyon gelirin 22 milyonunun İzmit’e harcandığını bildirdi. İzmit Belediyesi’nin çalışmalarında en büyük destekçi odlunu dile getiren Mümtaz Aydın ziyareti için Başkan Doğan’a teşekkür etti.

25 Eylül 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR