Bağırganlı sahili için proje

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’nın Bağırganlı sahilinde vatandaşlarla bir araya gelerek bölgeye uygulanacak sahil projesi...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra’nın Bağırganlı sahilinde vatandaşlarla bir araya gelerek bölgeye uygulanacak sahil projesini anlattı. Bağırganlı sahil düzenlemesinin çevreye, kentimize ve insanımıza önemli bir dinlenme yeri oluşturacağını ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, Karadeniz sahillerinin her geçen gün daha değerli hale geldiğini söyledi.

 

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Bağırganlı sahil projesinde halkın ihtiyaçlarının düşünülerek hayata geçirildiği belirtildi.  Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanı Cenan Turan’ın çalışmanın detaylarını anlattığı toplantıda projenin bu deniz sezonu sonrasında başlanacağı ve gelecek yıl deniz mevsiminden önce de açılmasının beklendiği bilgisi paylaşıldı. Projede bir adet bay ve bayan mescit, bir adet tarihi çeşme ile sergi ve köylü satış birimleri yapılacak.

 

BETON YÜRÜYÜŞ YOLU

Voleybol sahaları da kurulacak olan Bağırganlı’da çocuk oyun alanları, macera parkuru ve spor alanları gerçekleştirilecek. 200 araçlık otoparkın yapılacağı sahil düzenlemesinde çadır kamp alanları da mevcut olacak. Yaklaşık 2 kilometre beton yürüyüş yolunun yanı sıra doğal toprak zemin yürüyüş parkurları da halkın kullanımına kazandırılacak. Aydınlatma ve kameriyeler de çalışma ile bölgeye kazandırılacak.

 

“SAHİLİMİZİN HEPSİ HALKIN KULLANIMINDA”

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken ve eski Sağlık Bakanı Kazım Dinç’in de bulunduğu toplantıda, vatandaşlardan gelen talep ve istekler de dinlendi. Başkan Karaosmanoğlu burada, “Sağlık Bakanlığı ve üniversitelerimiz haftada bir, yazları ise daha fazla su numuneleri alarak kontrollerini yapıyor. Plaj hizmeti verdiğimiz sahillerde en küçük bir tehlike olursa, burada yüzmek tehlikelidir levhasını çakarlar. Biz de gereğini yaparız” dedi.

 

“ARITMALARIMIZ DEVREDE”

Kandıra bölgesindeki arıtma faaliyetinin aktif olduğunu dile getiren Karaosmanoğlu, “eskiden bölgede arıtma olmadığı için kirlilik yaşanıyordu. Fakat şimdi arıtmamızı yaptık ve çalışıyor. İçme suyu arıtma tesislerimiz ve barajımız var” ifadelerini kullandı.

03 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR